На українців чекає велика пенсійна реформа: грошей на виплати може не вистачити

1214

В Україні вже з наступного року можуть запустити накопичувальні пенсії: всім, хто працює, у віці до 50 років доведеться віддавати 4% зарплати на спеціальний рахунок. Там гроші будуть накопичуватися, а під час досягнення 60 років їх можна буде зняти.

Про те, які загрози приховані в нову реформу Кабміну і яку виплату можна буде отримати, – пише OBOZREVATEL.

Скільки насправді можна отримати з другого рівня?

Якщо платити 4% з середньої зарплати в 10 тис. грн, розповідає вчена, кандидатка економічних наук Лідія Ткаченко, то в кращому разі можна розраховувати на другу виплату в розмірі 400 грн. І це за умови, що зібрані гроші будуть досить успішно інвестувати, а отриманий прибуток повністю покриє інфляцію.

Щоб отримувати пенсію 20 років, в ідеалі відкладати потрібно удвічі довше. Тоді можна було б розраховувати на виплату в розмірі 800 грн. “Про гідну пенсію взагалі не йдеться”, – каже Ткаченко.

“Закон встановлює вимоги щодо диверсифікації активів (розкладання “по різних кошиках”): не більше ніж 5% активів у зобов’язання одного підприємства, не більше ніж 10% у нерухомість тощо. Тому фонди не можуть вкладати пенсійні накопичення людей в абищо, а також не можуть усі накопичення вкласти в один банк або в одне підприємство і втратити, якщо воно збанкрутує”, – цитує пресслужба Мінсоцполітики главу відомства Марину Лазебну.

У 2011-му, коли в Україні всерйоз розглядали можливість запуску накопичувальної системи, Кабмін зупинило саме відсутність зрозумілих інструментів для інвестування: немає і тоді не було фондового ринку, немає стабільної економічної ситуації, є висока інфляція. Інвестувати в нерухомість або землю небезпечно: їхня ціна падає після кожної кризи.

Сукупна інфляція відтоді досягла близько 113%! Тобто якби в той момент в Україні створили накопичувальний рівень, то в 2014-2015 роках, коли відбувся різкий стрибок цін, зібрані гроші могли просто знецінитися.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини