Навчальний рік в Україні в умовах пандемії COVID-19 почнеться вчасно – з 1 вересня.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляється на сайті уряду. Він уточнив, що навчання проходитиме відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні, – пише obozrevatel.
МОЗ склало рекомендації щодо навчання в школах із 1 вересня
“Навчальний рік по всій території України почнеться вчасно з 1 вересня відповідно до особливостей епідеміологічної ситуації в конкретному регіоні або окремої адміністративно-територіальної одиниці”, – зазначив прем’єр.
Шмигаль додав, що залежно від епідеміологічної ситуації, в окремих територіях, районах, містах “червоної” зони будуть ухвалюватися окремі рішення.
Зі свого боку головний санітарний лікар України затвердив тимчасові рекомендації щодо організації навчання в закладах освіти з 1 вересня.
Як повідомила в Facebook очільниця київського департаменту освіти Олена Фіданян, навчання проходитиме в традиційній формі, але з певними обмеженнями.
Рекомендації щодо організації навчання:
- до роботи не допускаються працівники закладу з температурою понад 37,2°C;
- учні та працівники шкіл, технікумів, університетів тощо мають розуміти заходи профілактики проти COVID-19, а також уміти розпізнавати симптоми захворювання;
- керівник закладу має розробити маршрути та графік допуску учнів до школи так, щоб уникнути скупчень людей;
- учителі перед заняттями опитують учнів щодо самопочуття та обстежують на ознаки респіраторних захворювань;
- якщо в учня/учениці виявили симптоми захворювання за відсутності батьків, його/її рекомендують тимчасово ізолювати в спеціально відведеному приміщенні та проінформувати про це батьків;
- пересуватися та заходити в приміщення школи потрібно в масці, під час занять маску можна не використовувати;
- мінімізувати переміщення учнів закладом – наприклад, проводити всі заняття в одному кабінеті;
- скласти розклад так, щоби заняття в різних класах починалися та закінчувались у різний час;
- за можливості забезпечити проведення занять на свіжому повітрі;
- у туалетах повинні бути антисептик, рідке мило та паперові рушники (або електоросушарки для рук). Забороняється використання багаторазових рушників;
- провітрювати класи після кожного заняття протягом 10 хвилин;
- розмістити на території закладу контейнери для використаних засобів індивідуального захисту з написом “ВИКОРИСТАНІ МАСКИ ТА РУКАВИЧКИ”.
Працівники навчального закладу мають пройти інструктаж щодо того, як запобігати поширенню коронавірусної інфекції, дотримуватись правил респіраторної гігієни тощо.
Персонал мають забезпечити захисними масками із розрахунку: 1 маска на 3 робочі години.
Після кожної зміни маски важливо вимити руки з милом або обробити антисептиком.