7 грудня — День української хустки

1461

Цього дня в містах України вже традиційно проходять конкурси та флешмоби «Зроби фото з хусткою».

Жінки та дівчата одягають хустки та постять фото у соціальних мережах, проводять майстер-класи, демонструючи, як хустку можна перетворити зі звичного елементу гардеробу у вишуканий декор.

Відомо, що українська хустка здавна мала не лише побутове, а й обрядове значення. Традиційно хустка була атрибутом заміжньої жінки.

Дівчата ходили з непокритою головою, а хустку одягали вже після весілля, коли відбувався обряд «покривання голови», який означав набуття сімейного статусу. Використовувалась вона і при інших обрядах.

Наприклад, зведення нової хати зазвичай починали гостиною й тоді перев’язували хусткою руки майстрам. На хрестинах руки перев’язували кумам. На похоронах хустками прикрашали хоругви, свічі й давали їх усім учасникам.

Зараз хустка майже втратила обрядове значення, але натомість продовжує залишатися вживаним елементом у сучасному вбранні. Не забувають про хустку і відомі дизайнери, пропонуючи хустки, що надають особливого колориту жінкам.

Спеціаліст Бориспільського державного історичного музею Тетяна Гойда розповідає, що колекція хусток, яка зберігається у фондах музею, активно використовується під час різних заходів.

«Торік на Катерини проводили «хусткування»: одягали музейні хустки, проводили майстер-клас для бажаючих навчитися оригінально пов’язувати та носити цей головний убір та дізнатися більше про обрядову роль хустки», — згадує Тетяна Гойда.

За матеріалами visti.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини