У телеграм-каналі “Містознавство” показали результати вимірювання температури в публічних просторах столиці. Їх провели інфрачервоним пірометром Benetech GM321.
Спека не відпускає Україну. І хоча синоптики прогнозують дощі в низці регіонів, усе одно найближчим часом буде дуже жарко, – пише 24 канал.
Чому в містах так спекотно влітку
На прикладі публічних просторів Києва наочно покажу, наскільки тінисті та трав’янисті поверхні прохолодніші за поверхні під сонцем та зі штучних матеріалів, – ідеться в матеріалі.
У “Містознавстві” пояснили: в містах дуже спекотно через щільну забудову. Вона поглинає багато тепла, а потім віддає його.
“Розвиток міста спричиняє нищення зелених насаджень, збільшення асфальтованих площ та хаотичну забудову, що перешкоджає охолодженню вітрами. Це призводить до феномену “теплового острову”, коли в місті відчутно тепліше, аніж за його межами“, – розповіли в дописі.
Вихід є – слід повернути рослини в місто. У тіні дерев і кущів прохолодніше, трава віддає тепло менше, ніж асфальт, вертикальне озеленення та зелені дахи зменшують температуру будівель. А ще всі рослини охолоджують повітря, використовуючи його тепло для випаровування води. Тому треба озеленювати всі вулиці, а не сподіватися, що парки допоможуть.
Це вже роблять у різних країнах, створюючи зелені коридори та дахи-сади. Київ у 2022 році запустив програму #містоживихстін та передав сто паростків винограду районним адміністраціям. І результати не забарилися.
Проте наведені фіксації надвисоких температур у столиці наочно доводять, що в столиці замало зелені.
Важливо! Синоптикиня Наталія Птуха пояснила: температура, яка вимірюється метеорологами, – це температура довкілля, тобто приземного шару повітря. Її вимірюють на спеціально облаштованих метеомайданчиках, віддалених від будь-яких забудівель. Тож нормально, якщо під прямими сонячними променями, наприклад, на асфальті, значно спекотніше, аніж обіцяли в прогнозі.