44 архітектурні пам’ятки Ужгорода номінують до списків ЮНЕСКО

1167

Чеський квартал Ужгорода номінують до списків ЮНЕСКО.

Результат пошуку зображень за запитом "ужгород"

Як повідомляє Zruchno.Travel, крім адміністративних та житлових будинків у стилі модернізму, архітектурний комплекс включатиме парки, мости та бруківку.

Попередній список об’єктів на включення до переліку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО склала на своєму засіданні робоча група. Номінувати планують 44 архітектурні пам’ятки чеського району “Малий Галагов” в історичному центрі Ужгорода.

Що відомо про квартал?

Район “Малий Галагов” споруджено як новий адміністративний центр столиці краю протягом міжвоєнної розбудови Ужгорода у 1920–х – 1930-х роках, під час панування Чехословаччини на Закарпатті.

Архітектурний комплекс адміністративних та житлових будинків у стилі модернізму розташований в районі нинішньої площі Народної на правому березі річки Уж.

Що вже готово?

Підготовка номінаційних документів щодо включення архітектурного комплексу “Малий Галагов” до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО розпочалася ще восени 2018 року, після створення в місті відповідної робочої групи. Своє чергове засідання вона провела 2 січня.

“Учасники попередньо визначили, що до комплексу слід включити 44 об’єкти, однак цей перелік ще буде уточнюватися. До нього також включать об’єкти садово-паркової архітектури та інженерні споруди як от міст Масарика, підпірна стінка, пожежні гідранти, мощення вулиць тощо. Найближчого тижня будуть визначені власники споруд комплексу та джерела фінансування виготовлення історичних довідок”, – сказано у повідомленні.

Зазначається, що до подальшої розробки документів в ОДА планують залучити кваліфікованих спеціалістів, які мають досвід такої роботи.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини