День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни в Україні відзначають 22 червня. У цей день розпочалася найбільша і кровопролитна війна, де наша країна зазнала важких втрат.
День пам’яті було засновано указом президента України Леоніда Кучми № 1245/2000 від 17 листопада 2000 року. Також Верховна Рада ввела всеукраїнську хвилину мовчання в цей трагічний день, – пише Оbozrevatel.
Сьогодні на будівлях і установ державної влади приспустять державний прапор України з чорними стрічками на знак вшанування загиблих. Також на телебаченні і радіо буде обмежено трансляцію розважальних програм.
Нагадаємо, що рано вранці 22 червня 1941 року відбулося бомбардування Києва. В цілому жертвами війни, за різними даними, стали від 8 до 10 млн осіб. Втрати цивільного населення – близько 5 млн. Ще 2,2 млн осіб були вивезені на примусові роботи в нацистську Німеччину.
До 1,5 млн євреїв були вбиті під час Голокосту. Тільки в Бабиному Яру (Київ) було розстріляно більше 33 тисяч осіб.
На території України в цілому 40 місяців і 35 місяців йшли активні бойові дії між нацистською Німеччиною і Радянським Союзом. Війна зруйнувала в Україні 700 міст і 28 тисяч сіл.
В рядах Радянської Армії воювало близько 6 млн українців. Ще 100 тисяч в рядах в Української повстанської армії та 250 тисяч воювали в рядах армій союзників.
Крім того, за час ДСВ СРСР піддав репресіям більше півмільйона українців, які підтримували боротьбу за незалежність. Також Радянський Союз депортував 230 тисяч кримських татар, вірмен, болгар і греків.