2 роки тому в Україні підписали Томос про автокефалію ПЦУ

1121

За умовами Томосу, Церква України отримала миро від Константинополя, як й низка інших, в тому числі давніх, помісних Церков.
фото: укрінформ

ФОТО: УКРІНФОРМ

Два роки тому відбулася визначна історична подія для українського народу. Православній Церкві України надали Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію. Про це повідомляє ПЦУ у себе на Фейсбуку, – пише Твоє місто.

Томос – церковний канонічний документ, указ, декрет. Він свідчить про її автокефалію, тобто самостійність, адміністративну незалежність Української церкви від інших Православних, але догматичну, канонічну та євхаристійну єдиність з ними. Таким чином наша Церква, як єдина канонічна правонаступниця Київської Митрополії, стала п’ятнадцятою у Диптиху автокефальних Церков Вселенського Православ’я.

Особливість «українського» Томосу полягає ще в тому, що в ньому згадують імена Предстоятеля і глави держави, при яких його надали. За умовами Томосу, Церква України отримує миро від Константинополя, як й низка інших, в тому числі давніх, помісних Церков. Цим підкреслюється вселенська єдність Церкви Христової, яка хоча і поділена за умовами світу цього на Помісні частини, але залишається Єдиною Церквою, єдиним містичним Тілом Христовим.

Церемонія підписання Томосу пройшла після спільного молебню Варфоломія і предстоятеля Православної церкви України Епіфанія в храмі Святого Георгія на території Вселенського патріархату в Стамбулі.

Процедура надання автокефалії ПЦУ завершилась 6 січня 2019 року – в Патріаршому храмі Святого Георгія відбулося вручення Томоса про автокефалію та божественна літургія, яку спільно відправили Вселенський патріарх Варфоломій та предстоятель Православної церкви України, митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Нагадаємо, що ПЦУ офіційно визнали Вселенський патріархат, Елладська православна церква та Александрійський патріарх. РПЦ відмовляється визнавати автокефалію ПЦУ та розірвала евхаристійне спілкування з Константинополем. Загалом у світі є 15 помісних православних церков.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини