“12 годин йшов босоніж по полях”: розвідник “Вікінг” розповів про тортури в полоні окупантів і порятунок

5815

Український розвідник із позивним “Вікінг” потрапив у полон ворога в районі Лукашівки на Чернігівщині. Окупанти били його та його побратимів, намагаючись витягнути інформацію, але Герой не видавав ні звуку – “щоб ворогові не було від цього кайфу”.

“Вікінгу” дивом вдалося втекти. Зараз він перебуває на лікуванні в Києві, передає “5 канал“.

В інтерв’ю журналістам воїн розповів, що потрапив у полон 9 березня. Тоді до Лукашівки зайшли шість колон окупантів, і ворог відрізав групу українських військових.

“Із КрАЗу висадилася піхота й почала оточувати місце, в якому ми знаходилися, і щільний вогонь вести… Почали на нас їхати, а ми розуміємо, що це все. Вимкнули спершу рацію, потім відірвали антену й почали закопувати документи, бо в той час ми думали, що звідти не виберемося й зараз буде просто смерть”, – зізнався Герой. Йому вдалося сховати свій паспорт і телефон – загарбники просто не помітили, що в нарукавній кишені щось є.

“Вікінг” зізнався, що коли його оточили, то він “просто шукав чимось застрелитися, щоб не потрапити в той полон”. Зараз, як сказав воїн, він розуміє, що такі думки були “дурістю”.

Після одного з пострілів російського танка розвідника контузило. Окупанти на машині відвезли воїна до свого комбата, а той вийшов до полонених із битою в руках.

“Такий хлопець цікавий… І почалися тортури. Спочатку вони поцікавилися, чи є в нас цигарки. Це ж бомжацька армія. У них перше запитання: сігарєти, єсть? Ми страху перед ними не відчували. І тому й у вічі їм дивилися та агресивніше з ними спілкувалися, це їм не сподобалося. Щоб поставити на коліна, вдарили по коліну якоюсь чавунною палицею. А я стою і бачу, що він її взяв, а в мене праве коліно вже було травмоване, і я думаю: аби не по правому. І він б’є по правому”, – згадав захисник країни.

Окупанти питали, де командири, де українська артилерія, розвідка, мінометники, який стан справ. Ніхто з наших воїнів нічого не сказав. Одному з чоловіків воєнні злочинці погрожували відрізати пальці секатором. А потім переключилися на “Вікінга” і через татуювання заявили, що він ССОшник.

“У нього перед очима: я спіймав спецназівця, я ж крутий такий. Ну і кажуть: чуєш, бородатий, зараз ти нам усе скажеш. Взяв биту… А я подивився йому у вічі, коли він зі мною говорив”, – розповів розвідник.

Його били битою по спині та ногами по голові, потім зв’язали руки і ноги, використавши велику кількість пластикових стяжок, на шию начепили мотузку. “Вікінг” зазначив, що його побратимів зв’язували не так ретельно.

“Коли вони мене били, я намагався не видавати жодних звуків, щоб їм не було від цього кайфу”, – заявив чоловік.

За його словами, це був зведений підрозділ найманців-білорусів, також там були тувинці, буряти, сирійці.

На МТЛБ (багатоцільовому транспортері) українських воїнів хотіли кудись відвезти, але поїхали в сторону позицій ЗСУ. Ймовірно, противник взагалі орієнтувався на місцевості. Машина зрештою підірвалася, але полонені вижили, уламками розрізали собі стяжки.

Окупанти, які їхали в транспортері – семеро осіб – уже мертві.

“Чуваки з МТЛБ відкрили люк і кажуть: братішки, допоможіть. І вони отримали від нас допомогу. Ми його закрили просто… І ми просто почекали, поки воно розгориться. Потім уже почули, як у наш бік їдуть, відбігли через поле. Сховалися в очеретах. Перебіжками по 50 метрів висувалися, усі поранені. Потім почав детонувати БК, вони, мабуть, на МТЛБ і БК перевозили”, – розповів “Вікінг”.

Він із побратимами 12 годин ішов босоніж полем.

“А це ж 9 березня. Поля орані. Вони як ножі. Так що проходили потроху. Двоє людей були взуті. Тому що “братішкам” не підійшов розмір, напевно. Російські солдати взуття собі забирали: о, які черевики! Ну бомжі, просто бомжі”, – обурився захисник.

Він зустрівся з військовими окупаційних військ, які його били, вдруге. Це сталося в Білогорівці на переправі.

“Вони ж намагалися поставити переправу через Сіверський Донець. Там ми зустрілися і весь цей полк знищили. Разом із 15-м батальйоном гірничо-штурмовим. Хлопці дуже добре воюють. Страху в них немає. Ми там уже були на рівних просто. А оскільки в нас чудовий командир бригади, то вони зробили просто бомбу в Білогорівці. Це просто шикарно”, – сказав розвідник.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини