“1000 грн за вакцинацію” дозволили витрачати на ліки, але не всім українцям

1747

Вакциновані громадяни України віком від 60 років зможуть придбати лікарські засоби на 1000 гривень, отриману в рамках програми єПідтримка. Скористатися такою можливістю можна буде вже з 24 січня.

Відповідний проєкт постанови прийнято на засіданні Кабінету міністрів у середу, 19 січня. Про це стало відомо під час онлайн-трансляції урядового засідання на YouTube, – пише Оbozrevatel.

Купити ліки літні українці зможуть як безпосередньо в аптеці, так і замовити онлайн. У першому випадку треба буде оформити фізичну (не віртуальну) картку в одному із банків-партнерів програми. А ось механізм онлайн покупок невдовзі мають оприлюднити у Міністерстві цифрової трансформації, над яким там працювали останній місяць.

Які банки працюють із "1000 грн за вакцинацію"

Нагадаємо, про можливість людей похилого віку витратити “ковідну тисячу” на ліки стало відомо наприкінці 2021 року. З цією метою у прес-службі Мінекономіки анонсували про модифікацію програми єПідтримка.

Крім того, за словами міністра економіки Юлія Свириденко, цього року відбудуться й інші зміни у програмі єПідтримка. Нововведення залежатимуть від того, яким саме галузям економіки знадобиться підтримка держави.

Поки що українці можуть витратити “1000 грн за вакцинацію” тільки на книги, походи до театрів, кінотеатрів або концертів, квитки на літаки та потяги (тільки в межах країни), абонементи до фітнес-клубів або відвідування спортзалів.

Жодного спеціального списку торгових точок, де дозволяється сплачувати “тисячею за вакцинацію”, не передбачено. Система визначає це автоматично на основі спеціальних MCC-кодів, які свідчать про сферу діяльності підприємства.

Ще одне майбутнє нововведення – програмою є Підтримка скоро зможуть скористатися підлітки з 14 років. Витрачати “1000 грн за вакцинацію” їм дозволять, зокрема, на позашкільну освіту – відвідування курсів, “гуртків” та, можливо, репетиторів.

Школярам дозволять витрачати "ковидну тисячу" на освіту

Пізніше програму хочуть розширити і на дітей із 12 років. Поки що виплати отримують лише українці віком від 18 років.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини