“1000 грн за вакцинацію” дозволять витрачати на комуналку: кому та коли

1792

Тисячу гривень, які держава видає повністю вакцинованим від COVID, дозволять витрачати на оплату комуналки. Однак така можливість з’явиться виключно в українців віком від 60 років.

Окрім того, їм доведеться зачекати – нову послугу програми єПідтримка запустять не раніше ніж у лютому , – пише Оbozrevatel.

Чергове розширення програми анонсував президент Володимир Зеленський: “Тисячу гривень від держави люди старші за 60 років можуть витрачати на купівлю ліків. Окрім того, протягом лютого ми додатково розширимо програму для людей похилого віку. У них буде можливість використання цих грошей на оплату комунальних послуг”.

Точний механізм надання “ковідної тисячі” на комуналку поки що не відомий. Але з огляду на те, що така можливість буде тільки у літніх українців, схема виплат, імовірно, буде аналогічною тій, що вже діє з ліками.

Щоб скористатися “1000 грн за вакцинацію”, потрібно оформити спеціальну картку єПідтримка в одному з банків-партнерів. Це А-Банк, Альфа Банк, банк “Восток”, Izibank, Monobank, Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк та Укргазбанк.

Список банків, що співпрацюють з єПідтримкою

Зробити це можна у додатках банків, але тепер з’явилася можливість замовити не лише віртуальну, а й фізичну пластикову картку. Саме такою пропонують користуватися пенсіонерам для покупки ліків у звичайних аптеках (не онлайн).

Щоб на отриману картку прийшли гроші, потрібно подати заявку у застосунку Дія. Для цього застосунок треба оновити, після чого знайти в меню “Послуги” пункт “єПідтримка” та почекати на зарахування коштів упродовж 10 днів.

При придбанні ліків за “ковідну тисячу” вік покупця перевіряється на момент здійснення платежу. Тому не важливо, коли саме було оформлено картку та отримано гроші. Головне, щоб на момент покупки людині виповнилося 60 років.

До речі, в аптеках українці можуть розплатитись “1000 грн за вакцинацію” не за всі товари, а лише за сертифіковані ліки. Тобто купити, наприклад, градусник або тонометр не вдасться. Можливо, винятки будуть і для комунальних послуг – залежно від типу самої послуги або постачальника.

За словами Зеленського, окремі правила щодо “ковідної тисячі” запровадять не лише для літніх людей, а й для юних українців. “Незабаром програма поширюватиметься і на громадян 14-18 років. Окрім базових цілей – на спорт, музеї, кіно, подорожі та ін. – вони зможуть витрачати гроші у сфері освіти”, – анонсував президент.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини