10 способів ухилення від призову: СБУ виявила махінаторів і озвучила їхні “розцінки”

892

Організатори оборудок пропонували громадянам свою “допомогу” в уникненні військової служби під час мобілізації за суми від 1 до 10 тисяч доларів.

Служба безпеки нейтралізувала ще 10 схем ухилення від призову на військову службу за мобілізацією. За свої “послуги” організатори оборудок отримували суми від 1 до 10 тисяч доларів.

Про це повідомили в четвер, 1 червня, у пресслужбі СБУ, пише ТСН

У Києві співробітники військової контррозвідки СБУ затримали двох осіб, які пропонували чоловікам уникнути військової служби, отримавши фейкові документи про “погане” здоров’я. Оборудкою займалися контрактник Національної гвардії і представник добровольчого формування місцевої громади.

У Запоріжжі голова районної комісії медико-соціальної експертизи пішла ще далі – оформляла фіктивні групи інвалідності для незаконного виїзду за межі України. Під час обшуків у фігурантки виявлено понад 100 тисяч доларів.

У Миколаєві посадовець військової служби правопорядку сприяв виїзду за кордон ухилянтів на підставі фіктивних довідок про стан здоров’я.

У Вінниці місцевий перевізник вносив недостовірні відомості про псевдоводіїв до системи “Шлях”.

У Дніпрі керівник місцевої благодійної організації оформлював ухилянтів як волонтерів, що дозволяло їм виїхати за кордон нібито для перевезення гуманітарної допомоги.

На Закарпатті ділки пропонували виїзд з України на підставі фіктивних документів та в обхід пунктів пропуску. Діяло три канали нелегальної переправи. Двох фігурантів було затримано “на гарячому” під час спроби нелегального переправлення за кордон групи місцевих жителів через річку на човнах.

На Кіровоградщині посадовці ВАТ “Кіровоградгазу” фіктивно працевлаштовували на підприємство чоловіків і таким чином “бронювали” їх на час мобілізації. Чиновники не тільки наживалися на військовозобов’язаних, але й обкрадали державу — фейкові робітники отримували зарплату. Це призвело до розтрати майже 400 тис грн.

На Житомирщині посадовці місцевої фірми, отримавши оборонне замовлення і таким чином набувши права бронювати від призову до 50% своїх працівників, “працевлаштували” на підприємстві своїх знайомих.

За всіма викритими фактами тривають розслідування.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини