Зимовий відпочинок в Україні — 12 місць для зимової подорожі

2159

Іноді дивуєшся, наскільки неосяжна наша країна, як багато цікавих місць зберігає вона в закутках. Зимовий відпочинок в Карпатах, галушки у Полтаві або чергова прогулянка по Львову. Навіщо їхати на всім знайому Буковель, якщо є так багато місць, де можна відпочити взимку в Україні недорого. Навіть у зимовий час, навіть під покривом снігу і морозу. Колоритні місця, мальовничі гірські схили та ситна кухня — вибираємо напрям разом!

1. Диканька — казковий відпочинок в Україні взимку

Чи варто говорити, що це місце саме казкове і літературно відоме не тільки в Україні, але і у всіх країнах СНД і навіть за кордоном. Жодний передноворічний або різдвяний кіномарафон не обходиться без перегляду фільму “Вечори на хуторі поблизу Диканьки”. Логічно, що в рамках зимової відпустки багато туроператорів пропонують українським туристам відвідати це село. Перейнятися містикою, насолодитися чистою природою і просто відпочити душею.

Попри те, що це невелике селище міського типу, тут багато цікавих місць. Стародавні печери, в яких, за переказами, жили мудрі ченці. І, звісно ж, садиба Кочубея, що побудована за закордонними проектами. Від старовинного багатства збереглася лише Тріумфальна арка, відреставрована і приведена в належний вигляд. Варто прогулятися по гоголівських місцях, перейнятися біографією і таємницями відомого українського письменника. Зокрема, тут відкрито кілька закладів на основі тематики відомих творів.

Як дістатися: автобусами або поїздом до Полтави, а звідти рейсовим автобусом до Диканьки.

2. Оздоровчий курорт Косино

Водний курорт — саме так можна назвати Косино, сюди рекомендується приїжджати в зимовий час, коли купання в Азовському морі — не найкраща ідея. Косино пропонує гостям різні ванни, джакузі та глобальну програму оздоровлення. Сюди вкрай рекомендують приїжджати людям, що страждають від захворювань серцево-судинної та опорно-рухової системи, а також шлунково-кишкового тракту.

Всьому причина — чиста вода, що містить купу корисних елементів. Крім цього, значну роль в популярності курорту грає близьке сусідство з європейською країною. Угорські туристи також часто приїжджають сюди на оздоровлення, тому сервіс тут дійсно на високому рівні. Бази відпочинку обладнані спортивними залами, саунами, басейнами, джакузі і багатьом іншим.

Як дістатися: до Мукачева на автобусі, далі рейсовими автобусами або таксі до Косино.

3. Чарівна садиба Святого Миколая

Попри те, що свята підходять до кінця, і від Дня Святого Миколая пройшло вже чимало часу, в Садибі буде цікаво і просто в зимовий період. Добрий та щедрий дідусь оселився в красивому і затишному будиночку села Пістинь на території національного парку “Гуцульщина”. Святий Миколай живе тут цілий рік, а в різдвяні свята приймає гостей з усієї країни і навіть з закордону.

Також в Садибі проводять різноманітні майстер-класи, уроки по рукоділлю. З дітьми або самостійно можна випробувати себе у виготовленні іграшок, прикрас і виробів з натуральних матеріалів. На території села виставлені дерев’яні казкові персонажі українського і російського фольклору. Можна зробити багато цікавих фотографій і дізнатися побільше про культурну спадщину країни. Ну і, звісно, перейнятися магією і відпочити від міської суєти. Вечорами тут розводять велике багаття, біля якого влаштовують казкові посиденьки з піснями і танцями.

Як дістатися: доїхати поїздом до Івано-Франківська, далі до Косова, звідти на рейсовому автобусі до села Пістиня.

4. Відпочинок в Закарпатті взимку — їдемо в Ізкі

Закарпатські курорти широко відомі в Європі завдяки екологічному туризму, захоплюючим краєвидам і висококласному сервісу. А одним із найбільш автентичних місць Закарпаття є саме село Ізкі. Тут все максимально наближене до природи, звичайного сільської життя і віддалене від шумного туристичного центру.

На значній території розташовано кілька дерев’яних будинків, а також є лижні траси з підйомниками. У зимовий час тут катаються на санках, санях, кінських упряжках, ходять в піші прогулянки і просто насолоджуються спокійною атмосферою.

Годують тут також з чистих і натуральних продуктів, більшість з яких зроблені і вирощені в селі або в околицях. Можна поєднати катання на лижах з оздоровленням — для цього в селі відкрито джерело з цілющою водою.

Як дістатися: потягом до Львова, далі поїздом до Воловця, звідти рейсовим автобусом до села.

5. Одеський відпочинок взимку в Україні — відкриваємо Бессарабію

В одеському регіоні є місцевість Бессарабія, славиться вона чистою природою, захоплюючими краєвидами, значною даниною минулому і неймовірно апетитною кухнею! Багато музеїв, парків і туристичних комплексів. Зокрема, мова йде про парк пам’яток СРСР — дивина в наш час. А ще сюди варто приїхати, якщо ви любите вишукане вино, смачне м’ясо і масу східних спецій. Кухня, колорит, дозвілля і проникнення в автентичну культуру регіону вам забезпечено.

Як дістатися: з Одеси на рейсовому автобусі.

6. Національний архітектурний музей Пирогово

Пирогово — це цілий музей просто неба. Глобальніше, ніж Хортиця, і цікавіше ніж найбільший етнографічний музей в чотирьох стінах. Тут можна побачити колосальну кількість храмів, будинків, млинів, етнографічних скарбів української історії.

Це селище переповнене архітектурними комплексами, а в кількох великих приміщеннях зібрані предмети побуту українського народу — починаючи від дрібного посуду закінчуючи кофрами, скринями і весільними нарядами. Тут зібрані локації декількох регіонів України, таким чином лише за одну поїздку ви зможете дізнатися більше про історію країни, ніж за всю шкільну програму “Рідного краю”. А ще прикупити сувенірів ручної роботи, спробувати національну кухню і просто насолодитися автентичною відпусткою.

Як дістатися: автобусом №156 від Софіївській площі в Києві, автобусами №172, 596 і 576.

7. Європейські та гостинні Чернівці

Городок цілком європейський і вражає своєю архітектурою. Головна перевага цього туристичного куточка — близьке розташування всіх пам’яток один до одного. Багато архітектурних шедеврів відносять до періоду Австро-Угорської імперії, саме її надбання відображено в тутешніх стінах.

Головна пам’ятка — Національний університет імені Юрія Федьковича. Всі корпуси побудовані з яскравої червоної цегли, а оздоблення, вітражі, карнизи — захоплює дух від побаченої краси! Жодна фотографія не зможе передати шедеврів архітектури, а якщо ще сюди додати засніжений сквер, який оточує студмістечко — видовище неповторне!

Також можна піднятися на Ратушу в центрі міста, з неї відкривається панорамний вид на місто. Прогулятися по Турецькій площі, зайти в місцевий музей і просто насолодитися красотами міського ландшафту.

Як дістатися: в Чернівці їдуть потяги з великих міст України.

8. Фортеця і природа Батурина

Батуринська фортеця добре відома нам з підручників історії і кількома творам. У Батурині знаходиться великий і широкомасштабний заповідник “Гетьманська столиця”, який розповість вам про історію найвідомішого і великого Гетьмана України — Богдана Хмельницького.

Фортеця була зведена в давні часи, частина стін відновлена, частина збереглася до сьогоднішнього часу. Колись в Батурині розміщувався європейський центр регіону, і зараз тут все також цікаво і красиво.

Як дістатися: потягом чи електричкою до станції Бахмач або Конотоп, звідти рейсовим автобусом до Батурина.

9. Автентичне Мукачево

Ще одне місце в Україні, де сконцентрована велика кількість історичних будівель і цікавих куточків. Розташоване містечко Мукачево на березі річки Латориці, оточене гірським масивом і високим замком Паланок. Саме ця фортеця бачила на своєму віку таку кількість значущих для української історії подій, що буквально голова йде обертом.

В центрі міста слід піднятися на Ратушу, з неї відкривається цікавий вид на околиці. На центральній площі стоїть Кафедральний костел Святого Мартіна і каплиця Святого Йосипа. Та й взагалі, в Мукачево досить багато релігійних споруд, оздоблених розписом, фресками і рельєфами на біблійну тематику. В околицях, також є кілька замків і палаців, куди часом возять туристів у вечірній час.

Як дістатися: поїздом або рейсовим автобусом з Києва, Харкова, Львова у напрямку до Ужгорода.

10. Відпочиваємо душею на Шацьких озерах

Національний природний парк сконцентрований навколо озера Світязь — глибокого, блакитного і мальовничого куточка України. В оточенні озера так багато природних зон, де можна погуляти, подивитися на замки, палаци, храми і села! А ще просто подихати свіжим повітрям і зробити купу барвистих фотографій.

Петропавлівська церква, Успенський монастир, бази відпочинку і острів на озері. На базах відпочинку діють оздоровчі центри з термальними джерелами, санаторіями і масажними кабінетами. Взимку люди приїжджають сюди відпочити душею і насолодитися зимовими видами.

Як дістатися: поїздом до Ковеля, Львова чи Рівного, звідти рейсовим автобусом до Шацька.

11. Зізнаємося в коханні в Кам’янець-Подільському

Це містечко насичене історичним минулим. Фортеці і кам’яні мости, безліч невеликих ресторанчиків з українською кухнею і чуйні місцеві жителі. У зимовий період у місті влаштовують казкові програми “Казка старої фортеці”. А якщо ви не захочете сидіти на місці, то можете дістатися на автобусі до розташованої неподалік Хотинської фортеці.

Ви можете прогулятися по Старому місту, відвідати місцевий музей і помилуватися на будівлі старовинної архітектури. Відвідати театр, зазирнути в костел святих архангелів Петра і Павла. А якщо ви шукаєте романтичне місце для себе і близької людини або зовсім обираєте місце, де зізнатися у своїх світлих почуттях, то везіть обранця або обраницю в Кам’янець-Подільський. Зазирніть удвох в сквер Лебедине озеро, прогуляйтеся уздовж ставка і насолоджуйтеся краєвидами.

Як дістатися: поїздом, електричкою або автобусом до Кам’янця-Подільського, або поїздом до Хмельницького — звідти рейсовим автобусом.

12. Мінеральні води Сатанова

Сатанів — це оздоровчий курорт, рекомендований до відвідування людям з різними захворюваннями. Також сюди запрошують усіх, хто просто хоче розслабитися і повеселитися. У зимовий час у Сатанові влаштовують катання на санках і санях.

Головна цінність — мінеральні джерела, масажні зали, сауни і ванни для оздоровлення. Після всіх процедур одягайтеся тепліше і вирушайте просто гуляти містом. Зазирніть на Товровий кряж — звідти відкривається захоплюючий вид на околиці. Відмінне місце для медитацій або просто насолоди умиротвореним навколишнім світом.

Чергова гордість міста — Сатанівський замок, куди пускають туристів круглий рік. Дізнайтеся більше про історію і культуру, спробуйте щастя в пошуках скарбів легендарного подільського злодія Гусика, який нібито закопав золото на горі.

Як дістатися: поїздом до Хмельницького, Києва, Івано-Франківська чи Вінниці, звідти рейсовим автобусом до Сатанова.

Фото з відкритих джерел

Джерело: Бізнес візитЗимовий відпочинок в Україні — 12 місць для зимової подорожі

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини