Жоден український канал в ці дні не встановлює свічку пам’яті!А чого її встановлювати, але ж у людей СВЯТО парад-показуха, всі п’ють, гуляють, феєрверки дивляться, як і тоді у 2014…а тоді там було пекло!!!

5860

Наприкінці серпня 2014 року в Іловайську на Донеччині в оточенні опинилися кілька тисяч українських військових як і з частин ЗСУ, так і з добровольчих батальйонів…

Фото з відкритих джерел

Про це пише користувачка Facebook Lyudmila Chayka на своїй сторінці.

“Жоден український канал в ці дні не встановлює свічку пам”яті!А чого її встановлювати, але ж у людей СВЯТО парад-показуха,всі п”ють,гуляють,ферверки дивляться як і тоді у 2014…а тоді там було пекло!!!

Наприкінці серпня 2014 року в Іловайську на Донеччині в оточенні опинилися кілька тисяч українських військових як із частин ЗСУ, так і з добровольчих батальйонів. «Іловайський котел» у наших літописах залишиться як величезна трагедія і водночас – приклад героїзму і самовіддачі тих людей, які, попрощавшись із життям, дивом повернулися додому живими.Сотні бійців повернулися з Іловайська додому в трунах, чимало поховані у безіменних могилах, а є й такі, які досі лежать в землі під Іловайськом. Сотні стали інвалідами, або отримали каліцтва. Сотніпережили пекло полону, багато хто – й досі в катівнях бойовиків.Оточеним під Іловайськом українським частинам 29 серпня були запропоновані умови виходу з кільця. Але всупереч досягнутим домовленостям в шести кілометрах південніше Іловайська колону зустріли шквальним вогнем.

Головний військовий прокурор Анатолій Матіос через рік після трагедії оприлюднив офіційні втрати під Іловайськом: загинуло 366 бійців: «429 людей поранено, 128 потрапили в полон, а 158 досі вважаються зниклими безвісти». І це – тільки офіційні дані. Військової техніки та озброєння сил АТО було знищено на 298 мільйонів 300 тисяч гривень.

Скільки їх насправді полягло ніхто не знає досі?

Матіос звалив провину за жахливі втрати під Іловайськом тільки на Росію.

Натомість самі бійці, хто повернулися додому, переконані – не обійшлося без зради, при чому – на найвищих рівнях.Про зраду першими заговорили добровольці, які запідозрили «зумисний провал» і «злив» добровольчих батальйонів супротивникові. Українські бійці добровольчих батальйонів, яким вдалось вирватись з «Іловайського котла», вимагали від влади змінити керівників силових відомств і АТО та очікували відкритого судового процесу над винуватцями прорахунків військової операції під Іловайськом.Але досі жоден не поніс покарання за Іловайськ”.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини