Жіноче обличчя війни: «Українські амазонки» вийшли на подіум у Львові

2380

Вчора, 27 вересня, у Міжнародному аеропорту «Львів» імені Данила Галицького в рамках мистецького проекту «Українські амазонки» відбувся унікальний етнопоказ за участі жінок-учасниць бойових дій на сході України, волонтерок та військових журналісток.

Про це повідомляє кореспондент ІА ZIK.

Понад тридцять жінок-учасниць бойових дій на сході України, волонтерок та журналісток продефілювали у різних колекціях вбрання з вишитими мотивами відомих українських дизайнерів.

Переможниця конкурсу краси «Міс Київ 2006», волонтерка Ореста Бріт розповіла, що відчуває себе не амазонкою, а простою українкою, яка завжди готова допомогти людям та своїй країні.

«До Революції Гідності я досить довго жила за кордоном. Та коли приїхала додому, до батьків, і пішла на Майдан, то вже не могла поїхати геть. Ще під час Майдану розпочала свою волонтерську діяльність і продовжила цим займатися під час війни на Сході. Вже чотири роки я волонтерка. Знайшла себе у цьому. Створила благодійну організацію, паралельно допомагаю постраждалим діткам. Стосовно цього показу, то ми хочемо розповісти свої історії, привернути увагу до ситуації в Україні, показати жіночі обличчя війни. Але особисто для нас, задіяних тут дівчат, – це чудова нагода знову зустрітися вживу зі всіма волонтерами та дотичними до цієї справи людьми. Дуже здорово, що ми презентуємо вишиванки, адже українська вишиванка – це код нашої нації, яким треба пишатися, бо небагато народів можуть похвалитися такою різноманітною красотою», – розповіла Ореста Бріт.

Керівник проекту та радник міністра інформаційної політики України з питань міжнародної інформаційної комунікації Марина Соботюк розказала про ідею заходу.

«У цьому році ми вирішили зробити етнопоказ до Дня вишиванки та Дня захисника України, щоб підняти бойовий дух суспільства. Вишиванка – це духовна сутність українців, яку потрібно захищати і пишатися нею. Почали шукати моделей, які показали б усі ці красиві сучасні вишиванки. Але потім вирішили, що значно змістовніше буде, коли цей одяг презентуватимуть жінки-військові, волонтерки та журналістки, які у той чи інший спосіб брали участь в АТО/ООС. Багато зголосилося. Так виникла ідея про українських амазонок. Я хочу, щоб самі амазонки вірили у цей проект. Якщо вони повірять, що він саме для них, для піднесення їхнього настрою, то тільки тоді він буде мати продовження. Я дякую їм», – сказала Марина Соботюк.

Також при вході у приміщенні аеропорту розмістили мурали «Українські Амазонки», на яких зображено сучасних жінок-військових у строях з півночі, півдня, заходу та сходу України.

Це вже другий такий етнопоказ, перший успішно пройшов у Києві. Організатори відзначають, що захід відбудеться і в інших містах України, зокрема 24 жовтня у Дніпрі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини