Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію з вимогою звільнити і притягнути до кримінальної відповідальності голову Офісу президента Андрія Єрмака.
«Згідно з положенням про Офіс президента України, затвердженим указом президента України від 25 червня 2019 року № 436, керівник Офісу президента України призначається на посаду на строк повноважень президента України і звільняється з посади президентом України (пункт 9)», – йдеться у відповіді, передає Радіо Свобода.
«Стосовно висловлювань щодо Андрія Єрмака та інших осіб необхідно зазначити, що Державним бюро розслідувань та Службою безпеки України здійснюється досудове розслідування з метою перевірки наявних у ЗМІ фактів. Про результати досудового розслідування буде проінформовано суспільство через засоби масової інформації», – додав президент.
Зеленський також вкотре заявив, що підписаний за результатами засідання Тристоронньої контактної групи в Мінську 11 березня 2020 року головою його офісу протокол був робочим документом, має «декларативний характер, не легітимізує суб’єктності ОРДЛО, а також не змінює статусу Росії у переговорному процесі в рамках ТКГ».
23 квітня кількість підписів під петицією до президента Володимира Зеленського з вимогою звільнити і притягнути до кримінальної відповідальності голову Офісу президента Андрія Єрмака перевищила необхідні для її розгляду 25 тисяч.
Електронна петиція на сайті Офісу президента містить заклик до президента: «Якщо ви на боці України, то Андрій Єрмак має бути негайно звільнений, а компетентні органи повинні розпочати кримінальні провадження за фактами державної зради і корупції».
Автор петиції на ім’я Олександр Іванов вважає, що «після призначення Андрія Єрмака керівником Офісу президента різко пришвидшився процес капітуляції України перед Росією». Ідеться про підпис Єрмака під документом Тристоронньої контактної групи в Мінську, яким Україна погодилася створити так звану «консультативну раду» з ОРДЛО на рівних, причому Росія, визнана в Україні державою-агресором, була б там лише спостерігачем, як і Німеччина, Франція і ОБСЄ.