Зеленський присвоїв звання герой України трьом відомим водолазам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС

654

Президент України Володимир Зеленський присвоїв звання Герой України трьом відомим ліквідаторам аварії на ЧАЕС – так званим “чорнобильським водолазам”.

Про це йдеться в указі президента №468/2019 – пише ТСН

Найрадіоактивніші місця на планеті

“За героїзм і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, постановляю: присвоїти звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка”: Ананенку Олексію Михайловичу – старшому інженеру-механіку реакторного цеху державного спеціалізованого підприємства “Чорнобильська АЕС” у 1983 – 1989 роках; Беспалову Валерію Олександровичу – старшому інженерові турбінного цеху державного спеціалізованого підприємства “Чорнобильська АЕС” у 1986 році”, – повідомляється в указі.

Також аналогічне звання і орден “Золота зірка” присвоєно Баранову Борису Олександровичу – начальникові зміни державного спеціалізованого підприємства “Чорнобильська АЕС” у 1976 – 2005 роках. Це звання він отримав уже посмертно.

“Олексій Ананенко, Валерій Беспалов та Борис Баранов спустилися в басейн-барботер під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнити його від води. Завдяки цьому вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, внаслідок якого з високою ймовірністю міг статися повторний вибух”, – розповідають у пресслужбі Офісу президента.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини