Застосунок Дія запустив нову функцію – вона обурила користувачів Android

2295

Додаток держпослуг Дія після оновлення на смартфонах з Android дозволив користувачам робити скріншоти. Раніше програма це забороняла. Користувачів нововведення не порадувало – люди побоюються за безпеку своїх даних.

Розробники оголосили, що нова “фіча” стане в нагоді тим, хто хоче похвалитися фотографією в паспорті або COVID-сертифікатом. Щоправда, хвалькам радять зафарбовувати номери документів перед публікацією в соцмережах. Про це повідомляється на офіційній сторінці Дія в Facebook, – пише Оbozrevatel.

“Якщо ви публікуєте, наприклад, паспорт в stories, не забудьте зафарбувати номер. Це ваші персональні дані, яким не варто бути у відкритому доступі. Це стосується не тільки паспорта, але і інших документів”, – рекомендують розробники.

До слова, робити скріншоти в Дія на пристроях з iOS було можна завжди. Справа в тому, що на операційних системах від Apple додатки технічно не можуть заборонити знімки екрану.

Чого бояться?

Користувачі тим часом сумніваються, що такі заходи безпеки допоможуть. Одне з побоювань полягає в тому, що шахрайські додатки тепер зможуть таємно робити скріншоти в Дія та красти дані.

“Потім всі ваші дані документів гулятимуть по інтернету”, – пишуть в коментарях до посту розробників Дії.

“Це так вирішили проблему з доступом до реєстрів, щоб користувачі наробили собі скріншотів, а то повідомлення” У-у-упс “всіх дістало”, – жартують користувачі.

Користувачі Дії не порадувало оновлення додатка

З плюсів нової функції в коментарях виділили можливість зберегти скріншот COVID-сертифіката і безперешкодно брати участь у його при оформленні документів, наприклад, в разі отримання візи.

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини