За несплату аліментів заборонять водити машину і виїжджати за кордон

1623

Майже 600 тис. дітей, які живуть в неповних сім’ях, зараз не отримують аліменти.

Влада всерйоз вирішила взятися за проблему з аліментами в країні. Так, ще влітку 2017 був прийнятий закон, згідно з яким розмір аліментів виріс до 50% від прожиткового мінімуму, а самі виплати стали визнавати власністю дитини.

У грудні минулого року Рада проголосувала за новий законопроект, який суттєво посилив покарання для неплатників аліментів. Зовсім скоро прийняті зміни вступлять в силу.


“Новинкою закону є посилення відповідальності за несплату аліментів і позбавлення так званих аліментників певних благ і комфорту за їх неправомірні дії.
Необхідно відзначити, що тепер, відповідно до закону, за несплату аліментів суд може призначити покарання у вигляді загальнокорисних робіт на строк до двох сотень годин. При чому, в випадку ухилення боржника від виконання таких робіт, останній може і зовсім потрапити за грати, тобто, бути заарештованим на певний час”, –говорить Олександр Роздорожний, юрист адвокатського об’єднання Suprema Lex.

Одними з головних нововведень стали посилені покарання за несплату аліментів.Так, згідно з новим законодавством, якщо борг по оплаті аліментів перевищив сумуплатежів за 6 місяців, неплатнику загрожує:

  • заборона на виїзд за кордон;
  • заборона на використання зброї (в тому числі і пневматичної);
  • заборона на полювання;
  • заборона на водіння авто (виняток передбачено для військових під час мобілізації та учасників АТО, якщо це є для них способом заробітку або ж авто використовується взв’язку з інвалідністю)
  • призначення двох місяців соцробіт (оплата на погашення заборгованості, під винятокпотрапляють інваліди, вагітні, жінки старше 55 років і чоловіки старше 60 років.

Джерело: ukrsvit.org

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини