За намальованого молоком на каві оленя львів’янин здобув звання найкращого кавового майстра

1580
лате арт

Андрій Склянчук посів перше місце на всеукраїнських змаганнях з лате-арту, що відбулися 12-13 червня в Івано-Франківську. Андрій працює в одній із палярень Львова, де обсмажують та продають каву.

За фахом молодик — фінансист, але вже більше восьми років займається кавовим мистецтвом. Окрім оленя в траві, треба було в окремих чашках зобразити тюльпан та розетти — квітка з листочками. На кожен малюнок під час фінального туру баристи мали лише по 5 хвилин. Але пан Андрій “вилив” три дуже складні зображення за 12 хвилин.

— Лате-арт, — це спосіб вливання спіненого молока в каву еспресо, при цьому в чашці утворюються різноманітні візерунки, — пояснює Експрес-онлайн Анастасія Соляник, співорганізаторка змагань. — Візерунки можуть просто намалювати на верхньому шарі піни зубочисткою або вливаннями, але для цього треба дуже чітко дотримуватися пропорцій молока і кави. Тому малювати на каві можуть лише найдосвідченіші баристи. Аби брати участь в таких змаганнях, треба тренуватися щонайменше рік.

За словами Андрія Склянчука, аби у чашці “намалювати” щось молоком, треба, щоби воно було спінене й гаряче, приблизна температура — 65–67°C. І коли ми вливаємо таке молоко в каву, піна змішується з напоєм та утворює певні візерунки. Дуже якісною при цьому має бути і кава, яку готують лише 20-30 секунд. У такому часовому відтинку вона стає червоно-коричневою. У таку каву можна вливати спінене молоко, щоби утворювалися візерунки.

На змагання в Івано-Франківськ приїхали 32 баристи та баристки з Києва, Полтави, Хмельницького, Львова, Харкова, Вінниці, Черкас, Івано-Франківська. Баристи демонстрували свої вміння у три етапи й попарно. Під час першого етапу треба було “намалювати” на каві серце та тюльпан, у другому—лебедя, а в третьому—малюнок обирали випадковим жеребкуванням.

У першому турі брали участь 16 пар, в другому—8 і до півфіналу вийшли чотири. Судді оцінювали малюнки наосліп. Тобто волонтери приносили їм чашки з кавою, а вони на рахунок “один-два-три” просто вказували рукою на якусь чашку, в якій, на їхню думку, був найкращий молочний малюнок. Причому між собою судді не радилися.

– Малюнки молоком оцінювали за трьома критеріями, — продовжує пані Соляник.– контрастність, в якій виділяли фон, чіткість ліній; симетрія відносно боків і ручки чашки та загальне враження.

У півфіналі завдання були складнішими: треба було намалювати символіку Івано-Франківська. Баристи зображали переважно герб міста. У фіналі двоє претендентів на звання кращого кавового художника малювали “вортекс”– коло з тюльпанів, розетти та авторський малюнок.

Джерело: Expres Online

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини