12 дітей і їхнього тренера вивели з затоплених печер Таїланду. Вони провели під землею 17 днів.
Повідомляє BBC Україна
Дитяча футбольна команда “Дикі кабани”, хлопчики віком від 11 до 16 років та їхній 25-літній тренер, зникли ще 23 червня.
Команда тайського спецназу, відповідальна за проведення рятувальної операції, оприлюднила у Facebook заяву про те, що 12 кабанів і їхній тренер вийшли з печери.
เราไม่รู้ว่านี่คือสิ่งมหัศจรรย์ หรือวิทยาศาสตร์ หรืออะไรก็ตาม แต่หมูป่าทั้ง 13…
Gepostet von Thai NavySEAL am Dienstag, 10. Juli 2018
Порятунок дітей привітали прем’єр Баританії Тереза Мей, речник канцлера Німеччини Ангели Меркель, президент США Дональд Трамп. Дітей, які є фанами британської команди “Манчестер Юнайтед”, привітали футболісти цієї команди і запросили до свого стадіону.
Над порятунком дітей працювала команда з 90 професійних дайверів – 40 тайських і 50 закордонних.
За словами керівника рятувальної операції Наронгсака Осоттханакона, це була місія “команди об’єднаних націй”. У ній взяли участь рятувальники і волонтери з Таїланду, Британії, Китаю, М’янми, Лаосу, Австралії, США, Японії і багатьох інших країн.
Дітей виводили з печер трьома партіями. У неділю першими з печер вивели найслабкіших хлопчиків, останнім вивели тренера.
Триває фінальна стадія операції – печеру залишають рятувальники і лікар, який був з дітьми.
З печер дітей вивозять на машинах швидких, а далі гелікоптер забирає їх до госпіталя.
Раніше у вівторок повідомляли, що фізичне та психічне здоров’я восьми хлопчиків, раніше визволених із печери, у нормі.
Діти пройшли всі необхідні обстеження і здали аналізи.
Двох хлопчиків почали лікувати від легеневої інфекції. Вони пробудуть у лікарні як мінімум тиждень.
Діти вже у лікарні просили про хліб і шоколад. Спочатку медики годували їх спеціальним сумішами, щоб відновити їхні системи травлення. Сьогодні їм вперше дозволили ласощі.
“Ми сумуємо за домом і ми дуже щасливі”, – заявили після порятунку діти, яких цитують рятувальники.
Батькам хлопчиків тільки сьогодні мали дозволити підійти до дітей у спеціальних захисних костюмах. До цього їм дозволили побачитись через скло. Медики перевіряють, чи немає в дітей інфекцій.
Як рятували дітей?
Рятувальники проводили дітей через вузькі проходи печер з замуленою водою і слизькими виступами.
Шлях до місця перебування дітей і назад був складним і небезпечним навіть для дуже досвідчених дайверів. Один із них, офіцер Саман Гунан, загинув кілька днів тому. Він ніс кисневі балони і знепритомнів.
Дітей навчили користуватися обладнанням аквалангістів, але в них не було жодного досвіду занурення, тому операція була дуже ризикованою.
Але один із експертів сказав в інтерв’ю ВВС, що вік дітей і їхня недосвідченість могли зіграти і позитивну роль: діти не в змозі повністю усвідомити всю небезпеку.
Дорогою потрібно було занурюватись у воду, забиратися на підйоми, йти по коліна в мулі у масках для дихання.
Кожну дитину супроводжували по два дайвери, які несли на собі балони з киснем.
Найскладніша ділянка розташована на середині дорозі. Це прохід – настільки вузький, що дайверам доводилось знімати балони з киснем і проштовхувати їх вперед.
За попередньою інформацією, діти зайшли до печер, коли була суха погода, а потім почався сезон дощів, який заблокував їм вихід.
Вони знайшли прихисток на уступі серед води за 4 км від входу до печери. У понеділок їх знайшли там британські дайвери.
Печери Тхам Луанг Нанг Нон регулярно затоплюються під час сезону дощів, який триває у Таїланді до вересня-жовтня.
У таборі навколо печери працювали близько тисячі людей – вони готували їжу рятувальникам, чистили їхній одяг, прибирали, безкоштовно підвозили на автомобілях до печер.
เจ๋ง 👍🏻👍🏻👍🏻
copyright by Hattrick Magazine & Kingnowhere
#พาทีมหมูป่ากลับบ้าน pic.twitter.com/A1pVoDAr46
— bp ♡ (@b_baipaan) July 10, 2018
В соцмережах за ці дні з’явилися тисячі повідомлень з закликами молитись за дітей, малюнки, як сміливі рятувальники рятують маленьких кабанів.
Раніше на сторінці спецназу оприлюднили фото диких кабанів з підписом, що сьогодні дикі кабани ввечері нарешті всі будуть разом.