Неймовірно: українка 25 років вишивала панно, найбільше у світі

5247

Мешканці Кривого  Рогу Катерині Сергіївні вже за 80 років. Однак, вона як і раніше сповнена бадьорості та оптимізму, будує грандіозні плани на майбутнє. Задумала вишити гігантський килим для своїх правнуків. Подібна робота для майстрині не в новинку. 25 років вона створювала панно, яке визнане найбільшим вишитим полотном в світі! Його довжина – понад 9 м, а ширина – 2,5 м. На свою роботу майстриня витратила 25 років життя.

Зараз унікальна вишита картина прикрашає стіни кімнати в будинку Катерини Сергіївни.

Підштовхнула Катерину Кадолбу до створення грандіозного полотна ще в 1987-му ілюстрація з журналу «Крестьянка».

– Побачила таку приємну картинку в журналі: стоять берези, кульбаби цвітуть. Подумала, виміряла, розмістила цей сюжет на канві, і з тих пір все шию і шию! – посміхається авторка картини.

З цієї берези з журналу «Крестьянка» 25 років тому і почалася картина.

Матеріали, використані в картині, – окрема історія. Тканина для канви була вилучена у чоловіка – спочатку вона призначалася для пошиття чохла на машину.

– Іван Іванович привіз рулон, каже: зший мені накидку, машину накривати. Я глянула – а тканина така хороша, і хрестики на ній розраховувати зручно. Конфіскувала! – розповідає Катерина Сергіївна.

Сюжети з полотна Катерина Кадолба розглядає, як фотографії з сімейного альбому.

– Мені часто доводилося бувати у відрядженнях, – приєднується Іван Іванович.

– І куди б я не їздив, звідусіль привозив дружині різнокольорові моточки ниток. Адже дефіцит був.

А в наші часи, коли закінчилися відрядження, але з’явилися секонд-хенди, у майстрині народилася нова ідея, де можна розжитися матеріалом.

– Купую кофти та інші речі, розпускаю … виходить набагато дешевше, ніж пряжа! – хвалиться Катерина Сергіївна.

Так що картина була зібрана буквально з миру по нитці. Але і перерахованого вище не завжди вистачало, щоб реалізувати задумане: доводилося йти на жертви.

– Знадобилася нитка кольору хакі. І ніде її немає в продажу! А в гардеробі у мене висіла нова кофта, яку мені подарував чоловік, ще жодного разу не надіта. Якраз потрібного кольору виявилася! «Довелося її теж розпустити», – каже Катерина Сергіївна.

– Іван Іванович не образився, він вже зрозумів, яке сильне у мене захоплення!

Екатерина Кадолба

Тепер найбільша в Україні вишивка болгарським хрестом, розміром 2,5 на 9 метрів, прикрашає будинок Івана Івановича та Катерини Сергіївни, повністю займаючи дві стіни вітальні. Офіційно рекорд не зафіксовано, але конкурентів ніби на горизонті не виднієтся. Зате є шанувальники таланту – правнуки. І хоч радувати їх – це святе, повторювати рекорд прабабуся Катя не збирається – зір вже не той.

– Вишивала  здебільшого у вільний час, – каже майстриня. – А то ж робота, діти були. Влітку, у відпустці, приділяла вишивці більше часу. Куди б не їздили відпочивати – брала з собою шматок тканини і продовжувала роботу.

Також величезне панно було виставлено в одному з криворізьких музеїв. Зараз Катерина Колдоба звершила роботу над полотном “Труханів острів”, а також вишиває для своїх правнуків картинки з мультфільмів.

Фото з відкритих джерел.

Алевтина Ващенко для Amazing Ukraine.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини