Випив — не виходь на вулицю: у Раді пропонують нові штрафи для українців

5771

У Верховній Раді 16 січня зареєстровано законопроект №7490, у якому запропоновано внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення. Його ініціатором є народний депутат Володимир Мисик. 

Новий законопроект передбачає накладання грошових штрафів не лише на тих людей, що вживають алкогольні напої в публічних місцях, але й з`являються там в нетверезому стані.

Так, розмір штрафу за перше порушення становитиме від 350 до 510 гривен. За повторне порушення треба буде заплатити до 850 гривень. А якщо рецидив станеться двічі протягом одного року, то штраф становитиме до 1190 гривень.

У пояснювальній записці до законопроекту зазначено, що згідно зі статистичними даними Всесвітньої організації здоров’я 57% дітей у віці до 13 років вживають алкоголь, 40% молодих людей у віці від 14 до 18 років систематично п’ють, і їм уже необхідна реабілітація і спеціалізоване лікування алкоголізму. Загалом же в Україні зареєстровано 700 тис. осіб, що страждають на алкогольну залежність.

“Варто зауважити, що виродження нації починається при вживанні від 6 до 8 літрів спирту в рік. Завданням цього проекту є посилення боротьби зі зловживаннями у сфері продажу та споживання пива, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, зокрема, шляхом посилення адміністративної відповідальності за правопорушення, пов’язані із  продажем та споживанням алкоголю”, — зазначено в пояснювальній записці. 

Джерело: ua.newwest.media

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини