Всесвітній день серця: як проводити профілактику серцево-судинних захворювань

1117
фото: Depositphotos

Сьогодні, 29 вересня, світ відзначає Всесвітній день серця. Це можливість ще раз звернути увагу на проблему серцево-судинних захворювань.

Як проводити профілактику серцево-судинних захворювань?

У сучасному світі серцево-судинні захворювання є (залишаються) основною причиною смерті в усьому світі. Основними факторами ризику хвороб серця є неправильне харчування, фізична інертність і шкідливі звички.

Збалансоване харчування

Здорове харчування має стати способом життя. У цьому випадку і серце буде здоровим, і фігура в порядку. Необхідно виключити з раціону шкідливі продукти, віддавши перевагу стравам на пару, приготованих у духовці, на грилі або мультиварці. У меню має бути достатня кількість поліненасичених жирних кислот, які відповідають за ліпідний обмін в організмі. Корисно вживати морську рибу (до 3 разів на тиждень), авокадо (до 2-х плодів у тиждень), лляне масло, додавати в готові продукти і горіхи (до 15 г у день).

Овочі, фрукти і ягоди краще всього вживати у свіжому вигляді або піддавати мінімальної термічній обробці. Гарбуз нормалізує артеріальний тиск, часник знижує тонус судин, а гранат покращує стінки судин.

риба

Зменшити стрес

Напевно ви і самі помічали, як у стресовій ситуації серце починає битися сильніше. Уся справа в тому, що в організмі виробляється адреналін, який провокує підвищення тиску. Останнє зношує серцевий м’яз.

Безумовно, у сучасному світі не можна повністю відсторонитися від стресу, але можна змінити своє ставлення до ситуацій і обставин. Намагайтеся частіше бувати на природі – це дуже заспокоює сезон грибів, саме час відправитися у ліс. Візьміть за правило, приходити додому, а всі негаразди залишати за дверима (роботу – в офісі). Самі створюйте більше приводів для щастя: влаштуйте романтичний вечір, зустріч із подругами, знайдіть час на відвідування СПА і т.д.

стрес

Геть шкідливі звички

Куріння і алкоголь несумісні зі здоров’ям серця. Так, наприклад, нікотин спазмує судини, що провокує підвищення тиску. Етанол в алкоголі підсилює згортання крові і збільшує ризик утворення тромбів.

шкідливі звички

Спорт або фізкультура

Рух життя! Воно насичує клітини і тканини киснем, підсилює кровообіг зміцнює серцевий м’яз. Ранок корисно починати зі звичайної зарядки. Для здоров’я серця найбільш корисними будуть аеробні заняття: біг, плавання, їзда на велосипеді, лижні прогулянки, стрибки на скакалці і т.д.

Якщо займаєтеся у тренажерному залі, це найкраще робити під наглядом професійного тренера. Зайве навантаження може негативно позначитися на здоров’ї серця.

тренування

І пам’ятайте, навіть якщо вас не турбує серце, важливо проводити регулярні обстеження 1-2 рази на рік.

Фото: depositphotos

Джерело: 4mama

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини