«Володя хороший», Порошенко – справжній дипломат, а Януковичу «все пробачив» – Лукашенко про українських президентів

681

Президент Білорусі Олександр Лукашенко розповів про своє ставлення до чинного президента України Володимира Зеленського, п’ятого президента Петра Порошенка та президента-втікача Віктора Януковича.

Сталося це в інтерв’ю Дмитру Гордону, яке транслюють у прямому етері, передає Громадське.

Про Януковича

Лукашенко розповів, що нині тільки співчуває йому, а після того, як Янукович втік з України, говорив з ним декілька разів телефоном і «все пробачив».

Каже, що підтримував Януковича під час Майдану, бо «не хотів, що ця революція відбулася». Водночас про те, що він втече з України, не знав. Також Лукашенко вважає, що конфлікт на Донбасі розпочався саме після того, як Янукович полетів туди з Києва і сподівався «почати звідти наступ».

«Але я йому все пробачив. Ми з ним декілька разів зідзвонювалися, особливо коли у нього син загинув. Всяке буває в житті, людина піддалась на слабкість. Не можна бути злопам’ятним, тому у нас сьогодні я б не сказав, що погані стосунки», — розповів Лукашенко

Також він запевнив, що якби Янукович попросив, він би надав йому притулок у Білорусі.

«Я вважав і вважаю, що у вас тоді відбувся державний переворот. Це було незаконно», — сказав Лукашенко.

Про Порошенка

Лукашенко каже, що після виборів в Україні з ним не спілкувався.

«Стосунків у нас не було ніяких. І не думаю, що коли Петро казав «дорогий Олександр Григорович», він так і думав. Петро Олексійович — справжній дипломат. Якщо треба сказати так, скаже так. Якщо треба через пів дня сказати навпаки — він скаже навпаки», — зазначає білоруський президент.

«Це нормально, кажуть, це інтерес. Я це не приймаю, це ненормально. Але у світі зараз всюди так — інтереси», — додає він.

Про Зеленського

«Володя хороший. Знаєте, мені його жаль. Не мені вам пояснювати ситуацію, яка в Україні, що йому дісталося», — розповів Лукашенко.

Чинного президента України він назвав «недурною людиною, хоч і з іншої сфери», але наголосив, що «президентами не стають, а народжуються».

«Потрібен стержень. Якщо в тебе цього немає, так, ти будеш в телевізорі, Дмитро Гордон у тебе інтерв’ю візьме, якщо попросиш його добре, він тобі десь підмалює, покаже тебе якось…», — сказав Лукашенко.

Зазначимо, що перше своє політичне інтерв’ю Зеленський дав саме Дмитру Гордону, після чого оголосив, що балотуватимуться у президенти.

«Ви знаєте, він людина приземлена, але він ніколи з цим не стикався. Треба щось робити і результат показувати в Україні зараз. А цього результату немає і бути не може швидкого. Боюсь, що результату і не буде, тому що часу дуже мало, йому не вистачить його», — переконаний Лукашенко.

На запитання, чи може Зеленський вирішити і достроково припинити повноваження президента, Лукашенко відповів: «Володя може. Він характером такий. Але він молодець і, думаю, не зробить цього».

Що зараз відбувається в Білорусі?

Там на 9 серпня заплановані вибори президента. Опозиційна Світлана Тіхановська єдина з головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка, яку зареєстрували на вибори. Не зареєстрували Валерія Цепкала та Віктора Бабарика. Останній взагалі перебуває в СІЗО, проти нього порушили кримінальну справу.

Головні опозиційні кандидати об’єдналися і підтримали Тіхановську. Загалом, попри численні арешти, реєстрація Тіхановської є подією для білоруської політики, бо чи не вперше Лукашенко матиме на виборах реального конкурента. Водночас не слід забувати, що Лукашенко повністю контролює владу в країні і має великі інструменти для впливу на виборчий процес, тому ніщо не заважатиме йому сфальсифікувати результати президентських виборів.