Відтепер зареєструвати земельну ділянку в Україні можна онлайн

398

19 березня набула чинності постанова уряду, що дозволяє реєструвати земельні ділянки онлайн. Про це повідомляє департамент агропромислового розвитку ЛОДА.

Для того, щоб це зробити, фізична чи юридична особа має звернутись до сертифікованого інженера-землевпорядника. Він, у свою чергу, розробляє необхідну документацію та подає її в електронній формі разом із заявою про реєстрацію земельної ділянки, пише Твоє місто

Ознайомитись із переліком сертифікованих інженерів-землевпорядників можна на сайті Держгеокадастру, а скористатись електронними сервісами – за посиланням.

Також через інтернет можна отримати копію з картографічної основи Державного земельного кадастру для подальшого використання при підготовці землевпорядної документації.

Окрім того, за розглядом заяви теж можна стежити онлайн. Це стосується усіх заяв, поданих в органи Держгеокадастру.

У департаменті агропромислового розвитку ЛОДА зазначають, що завдяки електронним сервісам більше не потрібно по кілька разів звертатись до державних кадастрових реєстраторів (у разі виявлення помилок, необхідності внесення уточнень). Втім, якщо людина має бажання, то може подати документацію і через органи Держгеокадастру.