Відпочинок навесні 2019: куди поїхати в Україні

12873

Джерело: IGotoWorld

Винний і гастрономічний тур у долину Чизай

Цікава пропозиція, чи не так? Виноробна компанія «Шато Чизай» у Береговому відкриває для всіх бажаючих світ винного ремесла. Та ще й з дегустацією. Що може бути привабливішим за натуральні закарпатські вина?

Джерело фото: chizay.com.

У турі «Долина Чизай» передбачена екскурсія до Музею виноробства і виноградарства, огляд виносховища і виноградників на Малій горі, а також вишуканий обід. Крім винної карти і грапи, вам запропонують приготовані на вогні ексклюзивні страви, серед яких угорський бограч. Можна окремо відвідати дегустаційний зал Чизай.

Вартість: тур для однієї людини коштуватиме 370 грн. Тривалість 3–3,5 години. Підходить для відвідування з дітьми. Є дегустації та екскурсії дешевші й менш тривалі.

Як дістатися:

  • На автомобілі по дорозі в Берегове.
  • На поїзді Київ – Солотвино із зупинкою в Береговому.
  • На поїзді до Мукачева, далі на автобусі від центрального автовокзалу. В дорозі близько 35 хвилин.

Де зупинитися: якщо плануєте подорож на пару днів, буде зручно зупинитися в одному з готелів Берегового.

Світле свято Великодня

Великдень, або Світле Христове Воскресіння, – одне з найдавніших свят, яке ми відзначаємо навесні, після Великого посту. В цьому році у православних християн він припадає на 28 квітня. Чи знаєте ви, що це свято є символом перемоги добра над злом, життя над смертю? Дізнайтеся про Великдень більше, відправившись наприкінці квітня в душевну місцину, де шанують давні традиції.

Автор фото: Tetiana Smirnova IGotoWorld Photo Group.

Відвідайте один з фестивалів, присвячених пасхальним яйцям. Ви переконаєтеся, що писанкарство – це унікальне мистецтво. У деяких містах цей захід вже став традиційним:

  • Фестиваль писанок у Києві на Софійській площі. У 2019 році фестиваль проводити не будуть, так як площа на реконструкції.
  • Фестиваль писанок у Львові на площі Музейній.
  • Всеукраїнський фестиваль «Писанка 2019» в Коломиї, на площі перед музеєм писанки.
Автор фото: Tetiana Smirnova IGotoWorld Photo Group.

Тюльпановий рай – дендропарк у Кропивницькому

Не тільки Голландія славиться тюльпанами. Наприкінці квітня – на початку травня прокидається справжній тюльпановий рай – дендропарк у Кропивницькому (раніше Кіровоград). Тисячі ніжних барв, тисячі вражень! Відпочиньте в прекрасній зеленій зоні, для дітей є безліч розваг і атракціонів. Крім того, у вас буде можливість смачно перекусити в одному з кафе, розташованих на території парку. Якщо ж вирішите прогулятися містом, у нас є добірка місць, які обов’язково треба відвідати в Кропивницькому!

Джерело фото: dendropark.com.ua.

Як дістатися: від залізничного вокзалу до вулиці Євгена тельнова їхати маршрутками № 11 або 106, з автостанції № 1 можна скористатися маршрутним таксі № 21, 150, 500, тролейбусом № 10 або своїм транспортом.

Вартість: вхід безкоштовний, атракціони – від 15 до 48 грн.

Де зупинитися: в готелях Кропивницького ви підберете для себе підходящий варіант.

В Ужгород помилуватися цвітінням сакури

Головне місто Закарпаття Ужгород найкраще відвідати наприкінці квітня, коли він весь у рожевих тонах і оповитий ніжним ароматом. Цвіте японська вишня – сакура. Найбільше її в центральній частині міста, на вулиці Довженка, на вулиці Митній, поблизу набережної Незалежності. Молоденькі сакури є і в спальному районі, тому можете спокійно гуляти по всьому місту в пошуках рожевого кольору!

У цей же час, крім сакур, у місті розквітають магнолії, японська айва та інші екзоти. Зазвичай у дні цвітіння сакури в Ужгороді організовують весняний «Сакура-фест» з цікавими культурними заходами і традиційним ярмарком. Якщо все ж зважилися цієї весни помилуватися сакурами, обов’язково знайдіть собі знайомих в Ужгороді, які зможуть вам точно сказати, на які дні припаде пік цвітіння!

Автор фото: Anna Semeniuk IGotoWorld Photo Group.

Як дістатися: до Ужгорода на поїзді. До набережних Студентська і Незалежності пішки з центру, вулиці Довженка і Митна також зовсім поруч. Якщо хочете побачити магнолію теж у самому центрі – зайдіть у внутрішній дворик дитячої лікарні на вулиці Ференца Ракоці. Там багато цікавих рослин!

Де зупинитися: в Ужгороді дуже багато гідних готелів і хостелів. Однак варто зазначити, що в період цвітіння сакури (з кінця квітня до середини травня) тут дуже багато туристів, тому варто бронювати житло заздалегідь.

Вилкове і Єрмаков острів

Ех, весна! Пора кохання і шанувальників екотуризму. Якщо це про вас, то не варто нехтувати подорожжю в місто Вилкове, що в Одеській області. Це майже як потрапити до Венеції, тільки більше природи. Вся справа в тому, що Вилкове – останній населений пункт біля річки Дунай перед її впаданням у Чорне море. Уздовж миловидних вулиць міста прориті канали, а основним транспортним засобом є човни. Біля берегів Вилкового розташований острів Єрмаков – найпривабливіша місцина Дунайського біосферного заповідника.

Джерело фото: «Добре Поїхали».

Як дістатися: з Одеси до Вилкового курсують автобуси. Можна замовити тур. Організатором виступає Клуб активного та екологічного туризму «Добре Поїхали». Поїздка відбудеться 20 квітня і 21 вересня 2019 року. Вартість – від 1690 грн.

Де зупинитися: туризм у місті стрімко розвивається, так що знайти підходящий номер у готелях Вилкового буде нескладно.

Долина нарцисів

Якщо ви опинилися в Закарпатті на початку травня, відвідайте одне чудове місце – Долину нарцисів. Це частина Карпатського біосферного заповідника. Вона знаходиться на околиці міста Хуст в урочищі Кіреші. Долина унікальна тим, що це – природний масив нарцисів, один з найбільших у світі.

Автор фото: Oksana Vashchuk.

У центрі міста обов’язково огляньте руїни Хустського замку. За легендою, він належав предкам графа Дракули. До речі, пару років тому на території Хустського замку встановили інформаційні стенди.

Як дістатися: від Мукачева до Хуста 66 км, у східній околиці Хуста є вказівник на долину. Ходять автобуси, маршрутки, пішки 4 км.

Вартість: 15–25 грн за вхід у заповідник, на територію руїн замку вхід вільний.

Де зупинитися: в готелях Хуста ви знайдете багато варіантів проживання.

Новгород-Сіверський та розлив Десни

Втомилися від міської метушні? Відправляйтеся на Чернігівщину в Новгород-Сіверський. Природа цих місць викликає душевний трепет, особливо наприкінці квітня – на початку травня, коли відбувається розлив Десни. Милуватися цим видовищем вам точно сподобається.

Джерело фото: wildtour.com.

Саме місто буде цікавим своєю архітектурою. Не забудьте відвідати Спасо-Преображенський монастир – один з найдавніших в Україні. З його стін, до речі, панорамний вид на розливи річки дуже вражає. Прогуляйтеся до Замкової гори і огляньте головну гордість міста – Тріумфальну арку 1787 року.

Де зупинитися: якщо ви вирішили затриматися в місті на день-другий, виберіть відповідний готель у Новгороді-Сіверському.

Святкування Дня народження Львова

Серце Західної України – Львів – в першу суботу травня святкує свій День народження. У 2019 свято припадає на 4 травня. Недарма в цей час сюди з’їжджається безліч туристів. Під час святкування Дня міста, яке за роки набуло чимало своєрідних традицій, у Львові проводять дуже багато цікавих заходів, серед яких – театралізовані вуличні постановки, забави, фестивалі. Крім того, в ці дні місто просто наповнене атмосферою свята! Приїжджайте обов’язково!

Джерело фото: city-adm.lviv.ua.

Як дістатися: до Львова краще їхати поїздом. Від залізничного вокзалу до площі Ринок курсує трамвай і маршрутки.

Де зупинитися: у Львові є багато чудових варіантів для проживання.

Бузковий гай у Диканьці

Оспіване Гоголем село Диканька на Полтавщині славиться не тільки народними традиціями, а й природними чудесами – бузковим гаєм і Кочубеївськими дубами, одному з дубів 800 років. Їхати сюди краще в середині травня, щоб вдосталь насолодитися пишним цвітінням і ароматом бузку, що росте на площі майже в 3 гектари.

Джерело фото: galery.com.ua.

Як дістатися: з Полтави в Диканьку ходять автобуси і маршрутки кожні півгодини.

Вартість: вхід безкоштовний.

Де зупинитися: в Полтаві дійсно є що подивитися, тому не сумнівайтеся і залишайтеся тут на кілька днів, а отже, краще потурбуйтеся про житло в Полтаві заздалегідь.

Бузок у Київському ботсаду

Пишністю бузку можна помилуватися і в Національному ботанічному саду в Києві. Тут зібрано 180 сортів і гібридів, які ростуть на площі майже 2,5 га. За своєю вишуканістю і пишністю місцеві бузки залишаються неперевершеними. Кращий час для відвідування – травень.

Автор фото: Юрій Перебаєв

Як дістатися: від метро «Печерська» тролейбусом № 14 або автобусом № 62 до зупинки «Ботанічний сад».

Вартість: квиток коштує 50 грн, дитячий – 20 грн, для дітей до 7 років, пенсіонерів і пільговиків вхід безкоштовний.

Де зупинитися: провести весняні вихідні в столиці України – відмінна ідея! У Києві багато пропозицій для проживання.

Ботанічний сад у Кривому Розі

Навіть промислове місто може бути прекрасним навесні. У травні ботанічний сад у Кривому Розі відвідує багато людей не тільки з Кривбасу, але і з інших місць. Величезний сад не залишить байдужим нікого. Крім ароматного бузку, тут можна помилуватися красою багатьох інших цвітінь.

Автор фото: Tetiana Smirnova IGotoWorld Photo Group.

Як дістатися: парк розташований у мікрорайоні Даманський. Ви можете скористатися маршрутним таксі № 231 від мікрорайону Зарічний або тролейбусом № 18.

Вартість: вхідний квиток – 15 грн, для пенсіонерів – 10 грн, екскурсія та фотозйомка – 30 грн і 20 грн, відповідно.

Де зупинитися: пропонуємо подивитися варіанти для проживання в Кривому Розі.

Рафтинг на Черемоші

Відпочинок у мальовничих Карпатах можна вдало доповнити екстримом. Відправляйтеся в рафтинг-тур на річку Черемош. Найкращий весняний час для повних адреналіну прогулянок по гірських порогах – це травень. Свої послуги (човни, катамарани) пропонують рафтинг-клуби. Також організовуються сходження на вершини гір. Можна вибрати тур або приїхати самому, попередньо домовившись про нічліг.

Джерело фото: cheremosh.net.ua.

Як дістатися: маршрути стартують від села Дземброня. Це 65 км від Яремче. У Татарові повернути на Ворохту, проїхати Кривопільський перевал і, не доїжджаючи до Верховини, звернути в село Ільці. Звідти в село Дземброня 40 хвилин по ґрунтовій дорозі. З Києва ходить автобус Київ – Верховина.

Вартість: залежить від обраної компанії, яка надає такі послуги. Ціна дводенного туру – 895 грн з людини.

Де зупинитися: якщо ви вже не перший раз влаштовуєте собі такі вихідні і вирішили організувати поїздку самостійно, підберіть собі один з варіантів проживання в Яремче.

Повітряні кулі 2019 у Кам’янці-Подільському

Під час цього фестивалю блакитне небо Кам’янця-Подільського стає різнобарвним. Цього року 17–19 травня у вас буде прекрасна можливість не тільки побачити фестиваль повітроплавання, а й самому політати на повітряній кулі. Якщо ви хочете побачити Кам’янець з висоти пташиного польоту, насолодитися величчю Кам’янець-Подільської фортеці, відчути дух Середньовіччя – вам на фестиваль повітряних куль. Крім цього, 18 травня святкується День міста, тому велика кількість різноманітних заходів та сюрпризів вам гарантовані. Це місто просто чудове! Переконайтеся самі!

Як дістатися: в Кам’янець-Подільський регулярно курсують поїзди і автобуси.

Вартість: подивитися на повітряні кулі та відвідати День міста можна безкоштовно, а ось політати на повітряній кулі влетить у копієчку – від 3000 грн з людини. Один з організаторів – центр повітроплавання «Триглав».

Де зупинитися: Кам’янець-Подільський однозначно вартий того, щоб прожити тут хоча б одні вихідні. Вибирайте: є багато чудових варіантів для проживання.

Поліський заповідник

Весняне відродження природи дає якусь незрозумілу внутрішню силу, хочеться рухатися далі. Тому так важливо в цю прекрасну пору залишити все і поїхати у відпустку, хоча б на пару днів. Подорож до Поліського заповідника – відмінний варіант, щоб запастися енергією природи!

Джерело фото: 1ua.com.ua.

Знаходиться заповідник на Житомирщині. Це 27 кілометрів дикої природи з багатою флорою і фауною. Справжня поліська тайга. Що ще потрібно для усамітнення? Є в заповіднику і свій незвичайний музей «Древлянське село», який розповість вам все про життя і побут древлян.

Як дістатися: будівля адміністрації Поліського заповідника розташована в селі Селезівка. Добиратися до нього буде зручно з міста Овруч на рейсовому автобусі або автомобілі.

Де зупинитися: можна підібрати готель у Житомирі або зупинитися в одній із садиб в Овручі. У Селезівці активних туристів зустрічають велоготелі.

День міста по-київськи

День народження рідної столиці ніяк не можна пропустити. Тому в останні вихідні травня вирушайте за новими враженнями до Києва. 26 травня тут буде відбуватися безліч заходів і подій, які однозначно варті вашої уваги. Адже свій день Київ завжди святкує з розмахом.

Джерело фото: zags.kiev.ua.

Вас чекають концерти, виставки, фестивалі і спортивні змагання в різних локаціях міста. У театрах, музеях і на арт-просторах подвоюється кількість цікавих культурних заходів. А також проводиться безліч флешмобів, конкурсів та багато іншого. Це буде найцікавіша поїздка в столицю!

Де зупинитися: відповідний готель у Києві не складно підшукати. Головне забронювати номер заздалегідь.

Відвідати садиби і палаци Харківщини

Є в Харківській області маєтки, які збереглися до наших днів і які буде дуже цікаво побачити. Кожен з цих палаців або садиб – ціла історія, яку можна відчути, прогулюючись серед вікових стін і садів, що їх оточують. Якщо вам до душі подорож місцями старовинної архітектури, вирушайте цієї весни на Харківщину. Як самостійно, так і з туром, подорож буде насиченою.

Джерело фото: kievfashionpeople.com.

Що варто відвідати в Харківській області:

  • Садиба Шидловських. Палац у стилі бароко, побудований наприкінці 18 століття. Розташований у смт Старий Мерчик. Тут же стара церква Всіх святих.
  • Садиба Гійовка в місті Люботин. Палац побудований у 1821 році.
  • Готичний палац Кеніга в смт Шарівка. Початок 20 століття.
  • Садиба Наталівка. Знаходиться в селі Володимирівка. Будівля 1884 року. Недалеко від садиби розташовані знамениті «співаючі тераси».
  • Садиба Куликовських, в селі Рокитному. Початок 19 століття.
  • Садиба Ковалевських, де зараз розташований Літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди, село Сковородинівка.
  • Садиба графа Подгорічані, село Пархомівка.

За натхненням – у Карпати

Коли потепліло і походи, завдяки теплому сонечку, можуть бути дуже комфортними, варто вирушати в гори. Куди? Там, де ще не бували! Гори надихають і дарують сили. Хтось знаходить тут друзів, комусь потрібні вершини для важливих рішень, а для когось похід – це просто один із способів зібратися з думками, відновити моральні й душевні сили. Українські Карпати – чудові! І якщо ви новачок і ніколи не були в серйозних походах, то ця весна – прекрасний привід починати знайомство з горами. Тому – до вершин! А якщо ви розгублені і не можете вирішити, куди йти і які гори підкорювати, у нас є добірка наймальовничіших маршрутів рідними Карпатами.

Автор фото: Anna Semeniuk IGotoWorld Photo Group.

Як дістатися: трохи сили волі і міцне плече друга або провідника, рюкзак з усім необхідним, кілька важких перевалів і підйомів – і ви на вершині!

Де зупинитися: майже на кожному популярному туристичному маршруті є готелі і турбази для мандрівників, але ночівля в наметі під зоряним небом у Карпатах – це варіант і враження, які не купиш за всі гроші світу! 🙂

Якою стане весна 2019 для вас – тільки від вас і залежить. Бажаємо хороших вражень, цікавих попутників і «льотної» погоди!

 

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини