Відмовляються свідчити та вимагають перекладачів: як троє капітанів захоплених кораблів тролять окупаційну владу

974

Найстаршому з них – 32 роки.

Під час нападу російських військових на кораблі ВМС України біля Керченської протоки у полон було взято 24 українських моряки. Найстаршому з них – Андрію Оприску – вже 47 років, а наймолодшому – Андрію Ейдеру – нещодавно виповнилось лише 19 років, пише ТСН

Командири трьох захоплених кораблів – буксира “Яни Капу” та катерів “Бердянськ” та “Нікополь”, згідно із аудіозаписами, проявили справжню мужність під час нападу та не на жарт розлютили росіян, які мали набагато більші сили та навіть застосували авіацію. Зважаючи на те, що їм лише 32, 24 та 23 роки.

ТСН.ua зібрав біографію трьох капітанів – Романа Мокряка, Богдана Небилиці та Олега Мельничука, а також інформацію про те, як усі троє відмовлялись свідчити на так званих судах та тролили окупантів.

Роман Мокряк (32 роки) – командир військового катера “Бердянськ” 

Новое время

Волонтери назвали ім’я ще одного захопленого у Керченській протоці моряка
Роман Мокряк народився у 1986 році у Кіровоградській області. Службу у Військово-морських силах починав на єдиному українському підводному човні “Запоріжжя”, який згодом захопили росіяни. Під час анексії Криму у 2014 році він не зрадив присязі та повернувся на материк, де продовжив службу на військовому катері “Прилуки”. У 2016 році отримав під своє командування новітній катер “Бердянськ”.

Рік тому ТСН зустрічалася з ним в акваторії Чорного моря під час навчань – тоді кілька суден училися протистояти атаці ворога, і Роман упевнено заявляв: якщо виникне реальна загроза, викладатиметься на всі сто.

“Ми його чекаємо додому і бажаємо, щоб він найшвидше повернувся”, – плаче родичка Ганна Чистякова. “Мама телефонувала. Каже, що зв’язку немає”, – зізнається брат Антон Мокряк.

Під час нападу російських кораблів на українські біля Керченської протоки не на жарт розізлив росіян заявами про те, що українські кораблі рухаються згідно із нормами міжнародного права, а також договором про спільне використання Азовського моря від 2003 року. Саме по його катеру російські військові відкрили вогонь.

На “суді” в анексованому Криму Роман відмовився свідчити. За словами адвоката, під час допитів він “послав чекістів за відомою адресою”.

Богдан Небилиця (24 роки) – командир військового катера “Нікополь” 

командир "Бердянська" Богдан Небилиця
ТСН

Богдан Небилиця народився в 1994 році на Сумщині. Після закінчення 9 класів місцевої школи вирушив до Севастополя, де з часом вступив до Академії ВМС імені Нахімова. У 2014 році під час анексії Криму він вже став відомим. Тоді група курсантів під час церемонії підняття російського прапору почала співати гімн України, який не міг заглушити навіть оркестр. Серед них був і Небилиця. Після цього він виїхав на материк, де закінчив навчання та почав служити на ракетному катері “Прилуки”. Влітку 2018 року був призначений командиром військового катера “Нікополь”.

У жовтні стало відомо, що Богдана обрали одним із командирів двох військових катерів типу “Айленд”, які США передали Україні. Він успішно пройшов конкурс та через певний час мусив вирушати до Сполучених Штатів на навчання для керування цими катерами.

“Він солдат. Наказ є наказ. А когось звинувачувати – ні. Крим – це Україна”, – каже батько українського капітана.

Олег Мельничук (23 роки) – командир рейдового буксира “Яни Капу” 

Facebook/Антон Наумлюк

З дитинства мріяв про море: історія заарештованого Олега Мельничука
Олег Мельничук народився в 1995 році на Черкащині. Хлопець завжди мріяв про море і в 2014 році вступив лав ВМС України. Після завершення строкової служби продовжив її за контрактом. Під час нападу росіян саме він був командиром буксира “Яни Капу”.

“Ми його чекаємо, і ми його підтримуємо. Ми пишаємося нашими синами, що вони у нас дуже хороші воїни”, – розповіла мама командира.

Вранці 25 листопада буксир Олега росіяни намагались протаранити, чим лише подряпали його, а самі отримали велику пробоїну. Крім цього, на абсолютно беззбройному кораблі, як свідчать деякі дані, під час того, як росіяни намагались затиснути невеликий буксир, Олег ухвалив рішення різко здати назад, що спричинило чергове зіткнення російських кораблів між собою.

На “суді” Олег як і інші капітани відмовився свідчити. Крім цього, він ще й висунув вимогу надати йому перекладача з російської на українську мову.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини