Від Онуки до Вакарчука, від опери до джазу

1873

Топ-10 подій у Львові на вихідних

Повідомляє Zaxid.net

Налаштуватись на роботу тижня було вкрай непросто. День Конституції припав на четвер і перетворив вихідні на чотириденний святковий калейдоскоп. Впродовж найближчих чотирьох днів багатьом у Львові захочеться опанувати мистецтво телепортації, щоб встигнути на всі захоплюючі концерти, виставки і прем’єри.

Від четверга до неділі у Львові безперервно виступатимуть світові та українські зірки музики, а на деякі концерти вхід буде вільним. ZAXID.NET підготував підбірку найцікавіших подій, щоб ви часом нічого не пропустили у цій круговерті.

На всі вихідні

Leopolis Jazz Fest

На цих вихідних у місті відбудеться головна музична подія року – джазовий фестиваль Leopolis Jazz Fest. Цього року до нас приїдуть фантастичні музиканти, серед яких Джеймі Каллум, Ларс Даніельсон, Ахмад Джамал та Маркус Міллер.

Упродовж п’яти днів на трьох сценах фестивалю лунатиме музика світового рівня. Найбільші світові зірки зіграють на головній сцені імені Едді Рознера в парку ім. Б. Хмельницького, однак справжніх подарунків музичні гурмани дочекаються і на площі Ринок та біля палацу Потоцьких, де вже традиційно розташують ще дві сцени фестивалю.

Про концерт ONUKA на площі Ринок хочеться нагадати окремо. До дня Конституції Ната Жижченко та її гурт виконають свої вже знані та нові композиції. Початок виступу о 17:00. Насолоджуйтеся музикою, але не забудьте захопити парасольку, бо на Львів сунуть дощі.

27 червня – 1 липня, пл. Ринок, палац Потоцьких і парк ім. Б. Хмельницького

В четвер

Мандрівна виставка науки у Львові

Вперше до Львова прибуде мандрівна виставка науки. Допитливі відвідувачі зможуть спробувати поекспериментувати з вражаючими науковими феноменами і винаходами в галузях мікробіології, електростатики, 3D-друку та багатьох інших. Виставка вже побувала в багатьох регіонах країни, де її відвідали понад 130 тис. школярів і вчителів.

Приходьте та експериментуйте цілою сім’єю! Вхід на виставку вільний.

27-28 червня, 11:00 – 15:00, експо-центр «Шувар», Хуторівка 4Б

Наукова виставка мандрує не лише найбільшими містами, але й невеликими містечками (фото «Дзеркала Тижня»)

Шнітке: музика добра і зла

Вперше в Львівському органному залі звучатиме камерна музика одного із видатних композиторів ХХ ст. Альфред Шнітке – багатогранна постать світового музичного простору.

Створена композитором палітра звукових та візуальних образів надзвичайно багата: історичні ескізи, яскраві почуття, глибокі роздуми. Його музика часто ніби балансує на межі протилежностей: щастя і печалі, світла та темряви, добра і зла.

28 червня, 19:00, Будинок органної і камерної музики, вул. Бандери, 8

У п’ятницю

Концерт Василя Васильціва

У 2004 році Василь Васильців із піснею «Дякую, Руслано» став явищем українського інтернету. Його вважали фріком і запрошували на концерти заради жарту. А гурт Esthetic Education навіть написав про Васильціва пісню і зняв на неї кліп. Минуло цілих чотирнадцять років, а у Василя Васильціва досі не зникло бажання виходити на сцену і грати на бас-гітарі лівою рукою.

Василь Васильців став утіленням слів Ганді: «Спочатку тебе не помічають, потім з тебе сміються, далі борються з тобою. Врешті ти перемагаєш».

Василь Васильців виконає найкращі пісні зі своїх 14 альбомів

Цього разу музикант обіцяє шанувальникам феєричне шоу перед тривалою сценічною перервою – Василь збирається поїхати в Китай. Тож не пропустіть нагоду побачити і почути.

29 червня, 20:00, Клуб «Picasso», вул. Зелена, 88

Виставка «Свій/Чужий» Романа Мініна

Романа Мініна вважають представником жлоб-арту, однак це лише одна з багатьох граней його творчості. У Львові один з найталановитіших сучасних українських художників представить цілком серйозну виставку під назвою «Свій/Чужий».

Ідеологією творчості Мініна можна вважати занурення, самопізнання, що визначає унікальність кожного з нас, та допомагає визначити своє місце у глобальному світі и безнастанній війні.

Тема виставки резонує з радикальними настроями суспільства, але не провокує на гнітючі марні дискусії, всілякі радикальні дії і взагалі крайнощі в оцінках та їх висловлюваннях. У житті художника образ «чужого» формувала сама географія, його створювали всі прожиті роки й сам соціальний контекст – побутове середовище.

29 червня 2018 – 22 липня, Культурно-мистецький центр «Дзиґа»,вул. Вірменська, 35

У суботу

Благодійний виступ Святослава Вакарчука та Павла Гудімова

У суботу в залі львівського Будинку вчених відбудеться благодійний виступ засновників гурту «Океан Ельзи» Святослава Вакарчука та Павла Гудімова. Музиканти виконуватимуть перші пісні гурту, а також спілкуватимуться з прихильниками у форматі «мистецького діалогу».

Кошти з проданих квитків спрямують на стипендіальну програму для молодих шахістів від фонду Святослава Вакарчука «Люди майбутнього». Першим стипендіатом стане Даниїл Мосесов — один з найталановитіших молодих українських шахістів.

Вакарчук і Гудімов зіграють давні пісні «Океану Ельзи» в акустичному форматі

Батько Даниїла, Олег Мосесов, був одним із перших промо-менеджерів «Океану Ельзи» в середині 1990-х рр. у Львові. Він також відомий як Олег Середа — ведучий радіостанцій «Люкс FM» та «Радіо 24». У грудні 2017-го життя Олега Мосесова обірвалося внаслідок інфаркту. У нього залишилася дружина та троє неповнолітніх синів.

Квитки на благодійний концерт Святослава Вакарчука і Павла Гудімова можна придбати тут. Вартість квитків від 2 тис. до 3 тис. грн. Поспішайте, бо в залі близько сотні місць.

30 червня, 15:00, Будинок Вчених, вул. Листопадового Чину, 6

Прем’єра опери Вольфганга-Амадея Моцарта «Дон Жуан»

Цього тижня у львівській Опері велика прем’єра – «Дон-Жуан» Моцарта. Класичний шедевр. Історія суперечливого героя, сповненого кипучої енергії і любові до життя.

Моцарт підкреслив подвійність, суперечливість Дон-Жуана. Це не просто «покараний розпусник», як в більшості присвячених йому творів, а сильна особистість, яка живе за своїми власними законами.

30 червня, 18:00, Львівська Опера, просп. Свободи, 28

Музичний маратон Василя Сліпака W-life

Проект «Музичний маратон Василя Сліпака» презентує у Львові прем’єру – урочисту месу Джакомо Россіні Messe Pettite Solenelle для солістів і хору в супроводі симфонічного оркестру.

Увесь композиторський талант Россіні, його досвід і натхнення є вкладено в цю досконалу музику. Це один із найвидатніших творів свого жанру в музичній літературі.

Єдине виконання з квартетом солістів світового рівня, чудовим симфонічним оркестром і найкращим українським хором стане гідним вшануванням пам’яті оперного співака і видатного львів’янина Василя Сліпака.

30 червня 2018, 18:00, Львівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7

Вшанувати пам’ять Василя Сліпака приїдуть оперні співаки з Франції і США

Концерт Latexfauna на даху FESTrepublic

Один з найцікавіших молодих гуртів України зіграє теплий вечірній концерт на даху. М’які аранжування, приємний тембр вокаліста Дмитра Зезюліна і сюрреалістичні тексти із вкрапленнями суржику – складові творчості Latexfauna створюють неповторний музичний коктейль, під який добре лежати в шезлонгу і зустрічати літній екватор під зорями.

30 червня, 19:00, FESTrepublic, вул. Старознесенська, 26

У неділю

Конференція-марафон «Простір Пам’яті»

У неділю і понеділок у музеї «Територія Терору» відбудеться конференція, присвячена 75-ій річниці ліквідації львівського гетто та Янівського концтабору.

Учасниками конференції стануть історики, журналісти і митці. В рамках конференції проведуть дискусію про політику пам’яті, круглий стіл про вплив пропаганди та екскурсію «Львів, Lwów, לעמבערג, Lemberg’43: Місто (не)пам’яті».

А ще в давньому єврейскому кварталі Львова просто неба покажуть фільм про Голокост у Польщі «Та згадаймо усіх?!», У показі візьмуть участь режисери фільму Симон Шехтер і Юваль Хаімович.

1-2 липня, Музей «Територія Терору», просп. Чорновола, 45Г

Конференція відбудеться у музеї «Територія Терору» (фото музею)

Фестиваль «Місяць авторських читань – 2018»

У неділю розпочинається найбільший транскордонний літературний фестиваль Центральної Європи «МАЧ». Щорічний захід збирає упродовж цілого місяця найцікавіших авторів та читачів польської, чеської, словацької, української та турецької літератур.

До речі, Україна вчетверте поспіль стає учасником фестивалю.

Почесна гостя цього року «МАЧ» – Туреччина. Щодня у Львові можна буде побачити і послухати найкращих турецьких письменників та письменниць, які разом зі своїми колегами з Польщі, Чехії, Словаччини та України мандруватимуть усіма містами фестивалю, і завершуватимуть своє турне саме у львівській «Дзизі».

1 липня – 4 серпня, КМЦ «Дзиґа», вул. Вірменська, 35

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини