Вакарчук відкрито сказав українцям, що штовхає його у політику

3986
Вакарчук

Фронтмен відомого українського гурту “Океан Ельзи” Святослав Вакарчук за кілька останніх місяців об’їхав чимало міст, провівши різноманітні заходи та лекції. Нещодавно він поспілкувався зі студентами юридичного факультету у Харкові, спробував відповісти на питання, які чує найчастіше – про крісло президента, повернення у політику та майбутнє нашої держави.

На думку музиканта, українці не дарма тисячами їдуть за кордон. У тій самій Польщі перспектив більше. Але він впевнений, що підтягнути нашу економіку до такого рівня цілком реально, якщо докласти до цього зусиль:

“Наша економіка почала рости, дуже приємно, що це нарешті стається, але вона росте чуть більше 3% на рік, а середньосвітова економіка сьогодні росте 4% на рік. Наприклад, економіка Польщі – на 5%. Це означає, що ми не те що від Польщі, у середньому від світу відстаємо. Світ рухається вперед швидше, ніж ми. Ми опускаємося все нижче. Я впевнений, що ми варті кращого”, – заявив артист.

Особливо тішать Вакарчука рекламні акції політиків: коли поглянеш на вивіски, точніше – на ситі обличчя, складно повірити у щирість намірів таких людей:

“Подивіться на білборди, які вішають наші кандидати в президенти. Там просто Мойсеєві слова, пророк на пророку й пророком погоняє. Насправді, це пусті слова, бо за ними нічого не стоїть. Особливо мене дратує і дивує, коли люди, які вже десятки років у політиці – у владі чи в опозиції, чи знову у владі та в опозиції, – кажуть, що вони – нові обличчя. Що ви робили там раніше? Що заважало вам, коли ви були при владі, змінювати цю країну?”, – звернувся із запитанням до політиків він.

Згадав Вакарчук і ті часи, коли ще володів депутатським мандатом – нічого позитивного на думку не спало, перебування у стінах Ради взагалі ошелешило його як людину, а не просто співака:

“Я побачив, як там”

Не раз запитували його і про те, чи захоче зайняти крісло президента. Артист пояснив: повноцінно у нього виходить тільки творити музику, але дивитися спокійно на те, як його земляки живуть у злиднях, не може – Вакарчук натякає, що ми всі нібито ходимо по колу:

“Я не впевнений, що самотужки зможу щось змінити. Більше того, я впевнений, що самотужки я не зможу щось змінити. Думаю, що тільки разом ми зможемо це зробити. Але своїми сильними сторонами я вбачаю вміння надихнути людей та якимось чином їх об’єднати якоюсь ідею. Чи станеться так, що колись я буду робити це на сцені чи в інших місцях, будучи політиком? Питання відкрите. Але стояти осторонь я точно не можу. Якщо потрібно буде принести в жертву творчість, обмежити себе в творчості заради того, щоб змінювати країну разом з усіма, я готовий принести таку жертву”, – підсумував Вакарчук.

Джерело: Діалог

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини