В Україні закривають кримінальні справи про незаконну вирубку лісу через ухвалений депутатами закон

1346

Щонайменше 31 кримінальну справу про незаконну вирубку лісу закрили в Україні від початку 2019 року.

Результат пошуку зображень за запитом "вирубка лісу"

Все через те, що наприкінці минулого року депутати ухвалили закон про посилення відповідальності за незаконну вирубку, у якому допустили помилку, передає Громадське.

Про це повідомили активісти та народні депутати під час прес-конференції в «Українському кризовому медіа-центрі».

Зокрема, в ухваленому Радою законі міститься норма, якою кримінальну відповідальність за незаконну вирубку лісу передбачають лише у випадку заподіяння суттєвої шкоди довкіллю, яка складає 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів.

«При цьому помилково або зумисно не врахували, що у кримінальному законодавстві неоподаткований мінімум становитиме не 17 гривень, а 960 гривень. Як наслідок, зараз декриміналізовані усі незаконні рубки, де завдана шкода складає менше 2 мільйонів гривень», — йдеться у заяві активістів.

Вони зазначають, що надалі кількість закритих кримінальних справ буде лише зростати, що означає, що незаконні лісоруби уникнуть відповідальності за злочини.

«Недосконале рішення парламенту, яке мало на меті підвищити відповідальність за незаконну вирубку і контрабанду лісу, призвело до своєрідної амністії для «чорних» лісорубів. В поточних умовах за шкоду менш ніж на 2 мільйони гривень передбачається лише адміністративний штраф. Потрібно терміново знайти технічне вирішення проблеми», — повідомив народний депутат України Остап Єднак.

Активісти пропонують вирішити цю проблему, ухваливши уточнюючі закони про визначення розміру істотної шкоди довкіллю. Також там пропонують збільшити адміністративний штраф за першу вирубку у щонайменше 10 разів.

Раніше стало відомо, що Україна стала найбільшим експортером нелегальної деревини до Євросоюзу. Більше того, Україна експортує нелегальну деревину, зокрема, для постачальників IKEA.

Як повідомлялося, з початку запровадження мораторію на експорт лісу-кругляку обсяги вирубок не зменшилися, водночас збільшилась кількість випадків контрабанди та незаконного вивезення деревини з України.

Раніше журналісти повідомляли, що Євросоюз може почати арбітражний та судовий процес проти України з метою скасування мораторію на експорт лісу-кругляка. Відповідне застереження надіслала єврокомісарка з питань торгівлі Сесілія Мальмстрьом.

Мораторій на експорт лісу-кругляку діє в Україні з 2015 року. Свого часу через відмову його скасування Єврокомісія відмовилася надавати Україні транш на суму 600 млн євро.

Також повідомлялося, що ЄС оштрафував Польщу за незаконні рубки лісу на території Біловезької пущі.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини