В Україні з’явиться комікс про Конституцію

1014

Видавництво “Зелений Пес” випустить електронний комікс про Конституцію. Про це розповів співзасновник підприємства Віталій Капранов на презентації проєкту, повідомляє Укрінформ.

“Ми цього року звернулися в Український культурний фонд з такою пропозицією – створити книжку-комікс, яка б пояснювала суть тих чи інших статей Конституції. Задум полягає в тому, щоб зачепити увагу молодого читача картинками. Текст буде також легкого характеру. Ми вирішили створити такий соціальний проєкт, який роз’яснював би те, що зазвичай не можуть роз’яснити вчителі – як діє Конституція в конкретній ситуації. Тому, саме питання приземлення абстрактних положень Конституції та роз’яснення їх на повсякденних прикладах і стало головним в нашому проєкті”, – сказав Капранов.

Обраний формат (електронна книга-комікс) розрахований на полегшення сприйняття інформації сучасними дітьми та підлітками. Ні для кого не секрет, що молодь ХХІ століття надає перевагу зображенням замість тексту та ґаджетам замість друкованих книг. Водночас це вигідніше та зручніше, адже електронний примірник може розповсюджуватися мережею у безмежних масштабах, на відміну від друкованого з обмеженим тиражем.

Фото: Укрінформ

Художником книги обрали Олександра Костенка. Юридичний консультант проєкту – міністр юстиції Україні в 1992 році, суддя Конституційного суду у 2005 році Володимир Кампо.

Авдиторія, для якої створять комікс – діти молодшого та середнього шкільного віку (від 6 до 15 років).

Головні герої нової книги – одна родина: брат, сестра, їхні батьки (татко – програміст, мама – юрист) та дідусь і бабуся (вчителька й професор).

“Проблема конституційної просвіти громадян – одна з головних для розвитку суспільства та держави. Сьогодні люди обирають органи влади, але яка кількість людей знає, як вони працюють, які в них повноваження? У більшості випадків люди навіть не підозрюють, яким, наприклад, має бути парламент, адже ніхто не знає Конституції”, – сказав на презентації Володимир Кампо.

У коміксі відтворять 30 оповідань, у яких покажуть приклади з життя з поясненнями, як у конкретних випадках можливо застосовувати знання Конституції та своїх прав. Розглядатимуть такі базові поняття, як-от право на життя, недоторканність житла, захист права на особисте життя, свобода пересування, заборона на обмеження свободи й катувань тощо. Також зроблять частину, присвячену різним гілкам влади, їхнім повноваженням та взаємодії між собою.

За словами Віталія Капранова, Український культурний фонд виділив 270 тисяч гривень на реалізацію цього проєкту. Комікс планують випустити в жовтні 2019 року. На сайті видавництва “Зелений Пес” його зможе побачити будь-хто. Окрім цього, автори планують у подальшому співпрацювати з різними освітніми ресурсами та Міністерством освіти та науки України.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини