В Україні виявлено павука каракурта: парамедики розповіли, що робити в разі укусу

838

Укус павука каракурта може призвести до смерті людини. Саме таку тварину було виявлено в одному з домогосподарств на Одещині.

Антидота проти отрути каракурта в Україні немає, але у разі укусу необхідно терміново звернутися по медичну допомогу. Про це розповіла інструкторка Всеукраїнської спілки парамедиків Оксана Марцинюк, передає Обозреватель.

За її словами, такі павуки зустрічаються на півдні України, зокрема, в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях.

“Павук каракурт розміром із черешню. Він може бути повністю чорного кольору або з червоними плямами”, – пояснила парамедикиня.

“Вони отруйні і, на жаль, є летальні випадки, але це відбувається вкрай рідко”, – додала вона.

Парамедикиня розповіла, що каракурти ніколи не нападають на людину. Укус трапляється тоді, коли павук захоплений зненацька. Наприклад, коли людина торкається його під час збору овочів на городі чи взуває чоботи, в які заліз павук.

Зважаючи на це, вона порадила працювати в городі в рукавичках і ретельно перевіряти речі, одяг і взуття, якщо вони залишалися на ніч просто неба.

Говорячи про ознаки укусу й симптоми інтоксикації, що невдовзі з’являються, вона розповіла, що “на місці укусу часто можна побачити крихітні сліди проколу. Місце укусу червоніє. Через декілька хвилин людина відчуває сильний біль, потім можуть виникати сильні м’язові спазми, можлива нудота, блювання, потовиділення, неспокій. Може з’явитися страх смерті”.

Медикиня наголосила, що в разі укусу каракурта потрібно негайно звернутися по медичну допомогу.

“Якщо це зробити, летального випадку стовідсотково не буде”, – сказала вона.

Водночас перша домедична допомога може бути такою: “необхідно зменшити рухомість кінцівки, якщо укус був у кінцівку, на місце укусу можна прикласти холод. Людині потрібно випити багато рідини”.

Марцинюк додала, що специфічних антидотів проти отрути каракурта в Україні фактично немає.

“Вони бувають вкрай рідко, оскільки укуси нечасто реєструються”. Проте, вона запевнила, що симптоматичне лікування завжди є достатнім.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини