В Україні вперше надрукують точну копію “Реймського Євангелія” Анни Ярославни

100

Наразі оригінал знаходиться в римській бібліотеці

Фото з відкритих джерел

“Реймське Євангеліє” пов’язано з ім’ям французької королеви Анни Ярославни, доньки українського князя Ярослава Мудрого, повідомив заступник генерального директора Національного заповідника “Софія Київська” з наукової роботи В’ячеслав Корнієнко, пише UA|TV з посиланням на Укрінформ.

“Саме це Євангеліє, я сподіваюсь, воно має не тільки для нас, науковців, величезне культурне, ідентичне значення”, – сказав Корнієнко і наголосив, що для України друк факсиміального видання важлива подія в історії.

Наразі оригінал «Реймського Євангелія» знаходиться в римській бібліотеці. Друк книги буде здійснений за благодійні кошти. Очікується, що видання побачить світ у 2019 році.

“Реймське Євангелія”- церковно-слов’янський пергаментний рукопис Анни Ярославни першої половина ХІ століття, який складається з двох частин: перша – кирилиця, друга – глаголична частина. За життя Ярославни на книзі давали присягу французькі королі.

Довідка. Факсимільне видання (лат. fac simile — зроби подібне) — твір друку, що графічно точно відтворює раніше випущене оригінальне видання або рукопис, включаючи всі особливості паперу й обкладинки.