В Україні сформували перші три ударні роти БПЛА, вони вже готові до бою, – міністр Федоров

476

В Україні створено перші три ударні роти дронів. Вони повністю укомплектовані всім необхідним, включно з пікапами, ударними коптерами та Starlink, – і готові до бою.

Ці ударні роти БПЛА стали першими у світі, вони виконуватимуть широкий спектр завдань: від наведення артилерії та розвідки – до посилення наземних сил під час міських боїв. Про це повідомив віцеміністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, – пише Оbozrevatel.

“Українська армія активно трансформується та отримує унікальний досвід у найбільш технологічній війні в історії. Раніше разом із Генштабом анонсували створення перших у світі ударних рот БПЛА. З абсолютно новим підходом до менеджменту, навчання та доктрини застосування дронів. Сьогодні перші три ударні роти БПЛА вже готові до бою. Разом із партнерами повністю їх укомплектували. Передали пікапи, ударні коптери та “Старлінки”. Усі безпілотники українського виробництва. Обладнання для ударних рот Армії дронів придбали приватні донори”, – зазначив урядовець.

Федоров підкреслив: безпілотники у лавах ударних рот БПЛА виконуватимуть розвідувальні й ударні місії, зокрема, наводитимуть артилерію, допоможуть воїнам бути максимально ефективними під час міських боїв та зберігати життя.

Пікапи необхідні їм для рейдів мобільних груп у тил ворога, а також для того, аби доставляти вантажі й евакуювати поранених.

А термінали Starlink забезпечать нові підрозділи безперебійним зв’язком на полі бою.

“Усе це – наша конкурентна перевага над росіянами. У межах проєкту президента Володимира Зеленського UNITED24 Армія дронів переросла у велику державну програму підтримки розвитку БПЛА. Сміливість і технології зроблять багато для нашої перемоги. Щоб ми не втрачали найкращих людей. Продовжуємо розвивати Армію дронів разом із Генштабом, Держспецзв’язку, Міноборони та UNITED24”, – додав міністр цифрової трансформації.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини