В Україні корупція занурює націю у бідність і може перетворити комедіянта на президента

1009

Немає нічого смішного з приводу того, чому комедіант може стати президентом України під час війни

Про це повідомляє Bloomberg.

У драматичних революціях 2004 і 2014 років українці двічі прагнули протистояти політичній системі, в якій багаті олігархи, здається, по черзі доять державу. Обидві спроби викорінити системну корупцію широко розглядаються як невдачі, незважаючи на нове антикорупційне агентство та широке очищення банків.

Зіткнувшись зі знайомими кандидатами, які, здається, пропонують теж саме – виборці, здається, звертаються до абсурду. Телевізійний комедіант Володимир Зеленський, чий спектакль «Слуга народу» націлений на ненависну еліту, очолює опитування громадськості перед виборами 31 березня.

Від тверджень про продажність політиків до насильницьких нападів на активістів і підозрілих судових процесів, вплив клептократії на Україну важко переоцінити. Добре освічена нація – 42 мільйони населення з родючим грунтом розміром з Францією – зараз загрожує витіснити Молдову як найбіднішу Європу.

Буйна корупція зробила Україну непривабливою для інвесторів і вразливою до маніпуляцій з Росією в період зростання напруженості між Москвою і Заходом. Гроші з колишнього Радянського Союзу, які нібито відмиваються в європейських та американських банках, привернули увагу міжнародної спільноти.

Терпіння серед прихильників країни зменшується. США минулого тижня закликали замінити прокурора, відповідального за боротьбу з корупцією, і оновити систему. Вимога надійшла після того, як близький співробітник президента був втягнутий у скандал з розкраданням зброї. Порошенко з тих пір звільнив особу, але справа продовжує підривати його передвиборчу кампанію.

У доповіді Державного департаменту США, опублікованому в середу, було встановлено, що корупція залишається «поширеною на всіх рівнях у виконавчій, законодавчій та судовій гілках влади».

«Дуже важко нав’язувати ззовні боротьбу з корупцією, коли політична еліта працює проти неї», – говорить Олександр Данилюк, колишній міністр фінансів, який допомагав ввести антикорупційні реформи.

Україна посідає 120-е місце серед 180 країн у щорічному індексі сприйняття корупції Transparency International разом з Ліберією, Малаві та Малі. Це поліпшення в порівнянні з похмурим 144 місцем у 2013 році.

Всі політичні партії в Україні зобов’язуються боротися з корупцією, а Порошенко – за прийняттям більш реформного законодавства, ніж його попередники. Новий 85-сторінковий звіт, який оцінює антикорупційні зусилля під час президентства Порошенка, робить висновок, що електронний збір податків, заходи боротьби з відмиванням грошей та зміни у газовій промисловості призвели до закупорених $6 млрд або діри в річному бюджеті України, навіть «якщо боротьба проти корупції тільки починається».

«Я гарантую нульову терпимість до корупції», – сказав Порошенко в телевізійному інтерв’ю в березні. «Я гарантую, що ті, хто крав, будуть притягатися до відповідальності».

У листопаді тиск з боку громадськості спонукав парламент у Києві створити тимчасовий комітет для розслідування більше 50 подібних нападів на активістів по всій країні в 2018 році, включаючи вбивства.

Соціальні медіа, такі як Facebook і Instagram, роз’їдають контроль над інформацію та виборчими кампаніями, які українські бізнес-клани все ще здійснюють через домінування в пресі. Ця зміна допомагає пояснити, чому електорат стає все більш фрагментованим і менш передбачуваним, вважає Мороховський, 47-річний голова Одеського банку «Восток».

Зеленський, 41 рік, є результатом цих змін. Комік, який також веде виробничий бізнес із розподілом по всьому колишньому радянському блоку, заявив, що може найняти Данилюка та інших розчарованих реформаторів, якщо він зможе сформувати уряд.

Останні опитування дають йому перевагу від 5 до 10 процентних пунктів над Порошенком і Тимошенко, хоча все може статися. Якщо, як і очікувалося, жоден з кандидатів не виграє більшість, то два, що отримають найвищу оцінку, змагатимуться у другому турі у квітні.

Якщо Зеленський виграє, життя буде імітувати мистецтво. У своєму шоу він грає в нічого не підозрюючого вчителя історії, якого випадково проштовхнули в президентство. В одному епізоді він мріє взяти в кожній руці кулемет і косити законодавців у парламенті.

Хоча, Зеленський каже, що працюватиме з Міжнародним валютним фондом і запровадити амністію капіталу, згідно з якою бізнесмени могли б узаконити приховані активи в обмін на сплату податку в 5%.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини