В Індонезії встановили пам’ятник Анні Ярославні

1795

Делегація представників столичної адміністрації провела офіційну зустріч із губернатором Джакарти Анісом Басведаном. Під час візиту заступниця голови КМДА Марина Хонда взяла участь у відкритті пам’ятника доньці Ярославна Мудрого – Анні Ярославні у столиці Індонезії.

Про це повідомляє Український інтерес
“Київ та Джакарта мають дружні стосунки вже майже 20 років. У 2007 році було підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво між провінційним урядом Джакарти та КМДА з нагоди Дня народження міста Джакарта. Сьогодні ж ми відкриваємо тут пам’ятник доньці Ярослава Мудрого та дружині французького короля Генріха І, легендарній Анні Київській. Це свідчить про те, що ми готові обмінюватися культурою та досвідом з одним із найбільших міст світу”, – зазначила Хонда.
Також під час зустрічі презентували медаль Анни Ярославни та міні-копію її скульптури.

Фото: КМДА

Минулоріч у французькому місті Тулуза також відкрили пам’ятник доньці київського князя Ярослава Мудрого. Бронзову скульптуру Анни Київ подарував Тулузі на знак побратимських зв’язків, які єднають міста з 1970 року. Тепер цей пам’ятник прикрашає одне з історичних місць міста – площу Сен-П’єр.

У Києві біля станції метро “Арсенальна” у 2017-му встановили пам’ятник Анні, королеві Франції. Монумент є копією скульптури з французького міста Санліс.

Фото: Олег Шамшур/Twitter
Фото: zik.ua

Про Анну Ярославну – єдину королеву Франції, яка походила з України й відома в Європі як Anne de Kiev – всі знають ще зі школи. Нині її постать набуває щораз більшого значення у контексті зміцнення українсько-французьких відносин.

Батьком Анни був Великий князь київський Ярослав Мудрий, а матір’ю – його дружина Інгігерда (у православному хрещенні Ірина), донька першого християнського короля Швеції Улофа ІІІ Шетконунга.

Заміж Анну, за короля Франції Генріха I, віддали зовсім юною, але уже тоді вона була освічена: знала декілька мов, розумілася на політиці.

У шлюбі з Генріхом І Анна народила чотирьох дітей – Філіпа, Едігну (Емму), Роберта (помер у дитинстві) і Гуго.

Після смерті Генріха І королем став малолітній Філіп І. Попри поширене твердження, регентом при ньому стала не мати, а граф Балдуїн Фландрський. Однак певний час авторитет Анни був дуже високий, вона здійснювала безпосередній вплив на сина та французьку політику, брала участь у підписанні державних документів.

Син Генріха І та його дружини Анни Ярославни, брат французького короля Філіпа І, граф Вермандуа і Валуа – Гуго І Великий був одним із керманичів Першого Хрестового походу європейського лицарства на Святу землю. У поході відзначився небувалим героїзмом у битві при Дорілеї 1 липня 1097 року та облозі Антіохії 1098-му. У 1101-му при битві на шляху до Єрусалима онук Ярослава Мудрого та син Анни Ярославни був вдруге тяжко поранений та помер у місті Тарс.

Враховуючи, що Капетинги й споріднені з ними династії Валуа, Бурбони та Орлеанський дім перебували на престолі Франції до 1848 року, Анна Ярославна стала пращуром щонайменше 32 французьких монархів (якщо брати до уваги тільки тих, хто досяг повноліття і реально правив). А в Іспанії та Люксембурзі її нащадки – Іспанські й Пармські Бурбони – досі на престолі.

Щороку в Києві проводиться Міжнародний фестиваль мистецтв Anne de Kiev Fest. 10 листопада 2016 року на Львівській площі Києва в присутності посла Франції Ізабель Дюмон було відкрито пам’ятник Анні Ярославні в образі дитини, що символізує проведені нею у рідному місті дитячі роки.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини