Уряд допускає пряму купівлю газу у Газпрому

217

Міністерство енергетики та захисту довкілля допускає ймовірність укладання контракту з Газпромом на пряму купівлю газу у Росії.

Про це повідомив очільник міністерства Олексій Оржель під час брифінгу за підсумками тристоронніх переговорів про транзит газу, передає «Інтерфакс-Україна».

«Російська сторона піднімала питання прямого постачання і ми погодилися, що подальше обговорення цього питання в межах консультацій має засновуватись на ринкових умовах. Тобто ціна має бути дійсно ринковою, засновуючись на тих умовах та трендах, які є на європейському ринку», — повідомив Оржель.

Раніше виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявляв, що ніщо не заважає Газпрому постачати газ до України напряму. Зокрема, за його словами, у 2018 році Нафтогаз заплатив передоплату за російський газ, але Газпром цей газ до України не поставив, чим порушив умови угоди.

19 вересня 2019 року у Брюсселі відбувся черговий раунд тристоронніх переговорів про транзит російського газу через ГТС України до Європи. переговори відбудуться за участі представників українського уряду та Нафтогазу, російського уряду та Газпрому, а також Єврокомісії.

За підсумками переговорів Росія вперше погодилася на укладання угоди про транзит за європейськими правилами. Переговори домовилися продовжити у жовтні 2019 року. Українська сторона на переговорах передала примірники угоди на транзит Газпрому.