Унікальні села України, які варто обов’язково відвідати

10508

Чомусь прийнято вважати, що найцікавіше час проводити у місті: там багато розваг та місць активного відпочинку, театри, кіно, клуби та ресторани, розважальні центри.

Це все весело, але там рідно віднайдеш душевний спокій та отримаєш справжнє задоволення. Насправді справжній відпочинок ми отримуємо проводячи час на природі, там, де свіже повітря та немає міської метушні. Такі місця — це села.

Українське село славиться особливим колоритом та красою. Тут наша культура, обряди та звичаї збереглися і цінуються, як ніде. Деякі сільські місцини здатні надихнути на нові звершення та наповнити людину найпозитивнішими емоціями. Саме такі села ми пропонуємо вам відвідати.

Українські реаліїї представляють наймальовничіші села України, які обов’язково слід відвідати хоча б раз!

с. Опішня, Полтавської області

Це селище вважається «гончарною» столицею нашої країни. Воно розкинулося за 40 км від міста Полтави. Ще прийнято називати його «Українським Римом».

 

 

Чому село «гончарна» столиця? Просто тут виготовляють глиняні макітри, глечики, барильця, а самі таємниці їх виготовлення передаються суворо від покоління до покоління вже багато сотень років! Саме тут діє Національний музей українського гончарства, а також Інститут керамології. Колись у селищі працював завод під назвою «Художній керамік».

Місце розташування: Полтавська область, Зіньківський район, с. Опішня.

с. Іза, Закарпатської області

 

 

Тут живуть майстри плетіння з лози! Будь-що вони здатні відтворити із цього матеріалу. Це надзвичайно красиві творіння, які можуть прослужити своєму власнику багато років. Також тут варять неймовірно смачний сир у місцевій сироварні «Бараново». Якщо вам замало сиру та плетіння – відвідайте ферми, де тримають оленів та страусів!

Місце розташування: Закарпатська область, Хустський район, с. Іза.

с. Струсів, Тернопільської області

 

У селі розташований старовинний замок графа Голуховського та печерна церква, яку витесали камені гори. Також тут є костел святого Антонія.

Місце розташування: Тернопільська область, Теребовлянський район, с. Струсів.

Село Кам’яне, Житомирської області

 

 

Село порожнє. Тут ніхто не живе, але воно продовжує жити своїм таємничим життям. Село відрізняється дивним ландшафтом, поглянути на який варто у будь-якому випадку! Це такий собі український Стоунхендж. Неофіційно селище так і зветься. Попри цю чудернадську камяну «композицію», увагу туристів привертає ще одна дивовижна особливість – «Божий слід» – це таке заглиблення у камені, що нагадує відбиток стопи і, кажуть, лікує від багатьох недуг.

Місце розташування: Житомирська область, Олевський район, с. Кам’яне на схід від села Рудня-Замисловицька

с. Колочава, що на Закарпатті

 

 

Не кожне село України може похизуватися такою кількістю музеїв, як у цьому селі! А їх тут аж цілих 10 і всі дійсно цікаві. Тут розміщується єдина в Україні школа вівчарства (цікаво, чи ще десь є щось подібне?) Унікальним у Колочаві є також «Птахопарк Потяга Швегана», який налічує близько 2 тисяч різних папуг та дивовижних голубів. А ще недалеко від Колочави знаходиться озеро Синевир

Місце розташування: Закарпатська область, Міжгірський район, с. Колочави.

с. Бакота, Хмельницької області

 

 

Крім того, що тут неймовірної краси краєвиди, Бакота славиться залишками скельного монастиря, який був заснований ще у XII-XIII ст. на місці язичницького капища тим самим Антонієм, який заснував Києво-Печерську лавру.

Місце розташування: за 55 км від залізничної станції Кам’янець-Подільський, недалеко від смт Стара Ушиця і с.Колодіївка (Кам’янець-Подільський район)

Де зупинитися: найкраще приїхати сюди з наметами і сповна насолодитися відпочинком на природі!

с. Дземброня, Івано-Франківської області

 

 

Крім того, що це село з чудовими гірськими краєвидами, збереженими традиціями, і унікальними звичаями і обрядами, це одне з найбільш високогірних сіл в Україні.
Всього за 2 години ви зможете піднятися на вершину гори Вухатий Камінь, або ж гори Дземброня, поглянути звідти на Чорногірський хребет і навіть Говерлу

Місце розташування: Івано-Франківська область, Верховинський район, с. Дземброня.

с. Мезин, Чернігівської області

 

 

Це село відоме тим, що на його території вчені виявили велику стоянку первісних людей епохи палеоліту. Археологічні знахідки звідси “розлетілися” музеями усього світу, та й на місці розкопок є свій музей.

Місце розташування: Чернігівська область, Коропський район, с. Мезин.

с. Актове, Миколаївської області

 

Саме тут знаходиться всім відомий Актовський каньйон, який ще називають «Долиною диявола» або Малим Кримом. Каньйон займає площу понад 250 га. Гранітні скелі сягають подекуди 30-50 метрів заввишки.

Місце розташування: Миколаївська область, Вознесенський район, с. Актове.

с. Підгірці, Львівської області

 

Якщо їхати по шосе з Бродів на Львів, то відразу ж за Ясеновом на вершині гори вашу увагу приверне славнозвісний колись у Європі, проте призабутий і дещо занедбаний Підгорецький замок. В його ансамбль входить оточений складною оборонною системою 3-поверховий палац, заїжджий двір, костел Воздвиження та святого Йосипа і французький парк.

Місце розташування: Львівська область, Бродівський район, с. Підгірці.

с. Розгірче, Львівщина

 

 

Поблизу Розгірчого знаходиться скельний монастир, створення якого датується XIII-XVI століттями. Його стіни вкриті написами, найстаріший з яких відноситься до 1675 року

Місце розташування: Львівська область, Стрийський район, с. Розгірче.

с. Розтоки, Чернівецької області

 

 

У Розтоках є каскад із водоспадів, що простягається аж на 2 км. Проте найвідомішими з них є 7:
Ковбер (висота – 3, 5 м), Сич (висота 10, 5м), Нижній Гук (висота – 9 м), Ворота (висота -3,5 м), Середній Гук (висота -3, 5м), Великий Гук (висота 9 м ), Верхній Гук (висота -5 м)

Місце розташування: Чернівецька область, Путильський район, с. Розтоки.

с. Синевирська Поляна, що на Закарпатті

 

 

Біля села знаходиться озеро Синевир. А ще, можливо, це пов’язано з особливим кліматом, але у Синевирській Поляні найбільше в області багатодітних сімей! Тож, ті хто планує вагітність – вам сюди.

Місце розташування: Закарпатська область, Міжгірський район, с. Синевирська Поляна.

с. Карпати, Закарпатської області

 

У цьому селі знаходиться знаменитий замок Шенборнів, а ще тут безліч мінеральних джерел.

Місце розташування: Закарпатська область, Мукачівський район, с. Карпати.

Селище Підкамінь, Львівської області

 

По-перше, селище не дарма має таку назву: на пагорбі стоїть величезна кам’яна брила, що у давнину використовувалася ідол і як храм. Крім того, тут збереглося справжнє козацьке кладовище, а ще Монастир походження дерева Хреста Господнього, пам’ятник архітектури XVII-XVIII століть

Місце розташування: Львівська область, Бродівський район, селище Підкамінь.

Джерело: lviv1256.com

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини