Українців хочуть змусити платно реєструвати кішок і собак: законопроєкт “слуг народу”

1721
чорний кіт

За реєстрацію домашніх тварин доведеться платити. Нові правила можуть стосуватися навіть власників хом’ячків

Серед авторів законопроєкту – скандальний нардеп Яценко, пише Обозреватель.

Тварин змусять реєструвати

В Україні пропонують зобов’язати всіх власників тварин надавати їм спеціальний номер, а опісля вносити його до реєстру разом з ім’ям господаря та його адресою. Така процедура буде платною, проте її вартість поки ще не визначили.

Відповідні нововведення прописано в законопроєкті №3796, який розробили і зареєстрували кілька десятків нардепів від “Слуги народу”.

Навіщо проводити ідентифікацію тварин?

Як йдеться в пояснювальній записці, головна причина – не допустити, щоб тварини виявлялися безпритульними. Відповідальність власника – поширена практика. Ба більше, Україна вже взяла на себе зобов’язання це зробити, коли ратифікувала ще в 2013-му Європейську конвенцію про захист домашніх тварин.

“Одним із методів регулювання кількості бездомних (безпритульних) тварин є ідентифікація собак і кішок за допомогою спеціальних методів, а також введення реєстру номерів тварин разом із прізвищами й адресами їхніх власників (стаття 12)”, – йдеться в пояснювальній записці.

І що, доведеться реєструвати навіть собак і кішок?

Так, доведеться реєструвати собак і кішок і, можливо, навіть хом’ячків. Поки така реєстрація стосується тільки великої домашньої худоби. Тепер же Кабінет міністрів має скласти новий перелік, куди увійдуть і домашні улюбленці.

Власників зобов’яжуть:

  • провести ідентифікацію та реєстрацію домашньої тварини;
  • ховати або утилізувати труп своєї тварини;
  • забезпечити необхідне утримання тварини;
  • виховувати (дресирувати) тварин.

Як буде проходити реєстрація тварин?

А ось тут найцікавіше. Законодавці пропонують відкрити нові реєстри, надати спеціальним агентам доступ до них і збирати інформацію на кожного:

  • відомості про власника тварини;
  • місце утримання (постійного перебування) тварини;
  • вид тварини, порода, кличка, дати народження, щеплення і т.д .;
  • ідентифікаційний номер засобу ідентифікації;
  • особливі прикмети тварини за наявності (каліцтва, особливості і т.д.);

З огляду на те, що закон передбачає безкоштовну ідентифікацію тільки для пільговиків, за неї доведеться платити. Скільки – поки що не відомо. Тобто спочатку потрібно знайти спосіб ідентифікувати тварину, а потім уже внести інформацію про неї в спеціальну базу.

Серед авторів законопроєкту – скандальний нардеп

Один з авторів законопроєкту – Антон Яценко. У ЗМІ його називають автором схеми збору платежів під час реєстрації угод із нерухомості. Тоді, як і у випадку з тваринами, з благою метою створили єдиний реєстр, але доступ до нього потрібно було отримувати через спеціальні майданчики, кожен з яких збирав гроші за вхід на сайт.

Громадська організація “Ліга антитрасту” пише про це таке: через приватних посередників, які навряд чи будуть займатися такою діяльністю безкоштовно, та за обов’язкову реєстрацію вам потрібно буде цим “прокладкам” заплатити гроші.

Без ідентифікації і реєстрації, наприклад, транспортувати тварину не вийде. Кожному власнику тварини з моменту її придбання дають три місяці на оформлення всіх документів.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини