Українцям надійдуть величезні платіжки за комуналку: як і на що підскочили ціни

1169

В Україні попри “заморожені” тарифи на газ для населення його вартість у майбутньому опалювальному сезоні буде на 2,6 грн / куб більше, ніж рік тому. Крім того, за рік також подорожчала електроенергія.

Як Кабмін “вирішив” проблему з газом

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що уряд зробив усе, щоб стримати зростання тарифів на опалення та гарячу воду. Глава Кабміну кілька разів повторював: для виробників тепла встановили таку ціну, яка дозволить утримувати вартість комунальних послуг, передає Обозреватель.

Справа в тому, що до 70% в собівартості генерації тепла й підігріву води – витрати на блакитне паливо. Ціни на газ підскочили, отже, мали подорожчати й інші комунальні послуги. “Ми не плануємо, що тарифи на тепло та гарячу воду в цьому опалювальному сезоні будуть змінюватися порівняно з минулим опалювальним сезоном. Ми не плануємо підвищувати тарифи. Якщо брати ціну на газ для тепла, то 7,42 – ціна з ПДВ”, – сказав Шмигаль.

Однак прем’єр промовчав, що зараз у тарифах закладено ціну на газ близько 5 грн за кубометр. Пропорційно зі зростанням вартості газу повинні подорожчати тепло та гаряча вола. І поки в питання не втрутився президент Володимир Зеленський, глава Кабміну фактично не діяв. Містам виділили компенсацію, з ними підписали меморандум і тепер, імовірно, тарифи не зростатимуть.

Шмигаль же замість того, щоб знайти компенсацію, просто застеріг, що міста не повинні піднімати тарифи. “Вартість газу, який буде використовуватися для потреб населення, встановили на рівні 7,42 грн, а для бюджетної сфери та бізнесу – 16 грн. Я повністю впевнений, що рік тому в бюджети закладали вартість газу для теплокомуненерго не дорожче ніж 6-7 грн. Тому вони фізично не можуть функціонувати за такої ціни”, – пояснив глава Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко.

Отже, навіть якщо ціни на тепло та гарячу воду не змінять, за газ все одно доведеться платити значно більше, ніж минулого року. Так, наприклад, якщо на опалення будинку щомісяця витрачають 250 кубометрів газу:

  • у 2020-му потрібно було платити 1 350;
  • у 2021-му доведеться заплатити 1 990 грн.

Для кого збільшать ціни на газ

Річний тариф для населення перебуває на рівні 8 грн за куб, змінювати його не будуть до травня 2022. А ось місячні ціни й тариф постачальника останньої надії збільшуються щомісяця.

Наприклад, у жовтні ціну ПОН збільшили з 12 до 16,56 грн за куб.

Якщо раніше за 150 кубів потрібно було платити 1800, то в жовтні вже 2484 грн. Стільки платитимуть ті українці, які втратили свого постачальника, наприклад, якщо він не зміг виконувати зобов’язання і доставляти блакитне паливо.

Що цікаво, переводити на ПОН можуть навіть без попередження, українці дізнаються про свої нові тарифи тільки в момент, коли отримують нові платіжки.

За електроенергію також доведеться платити більше

З 1 жовтня в Україні на перші 250 кВт*год електроенергії знизили тариф із 1,68 до 1,44 грн. Проте минулого року все одно було дешевше, тоді на перші 100 кВт*год діяв тариф 90 копійок.

Скільки доведеться платити за 250 кВт*год струму:

  • у жовтні 2020 го – 342 грн;
  • у жовтні 2021-го – 360 грн.

Зазначимо, рішення скасувати пільгову вартість електроенергії на перші 100 кВт*год ухвалили через те, що стара ціна не покривала навіть витрати на транспортування. До цього ціни на струм переглядали ще кілька років тому.

Загалом же опалювальний сезон 2021/2022 навіть без перегляду тарифів на опалення та гарячу воду буде значно дорожчим, ніж рік тому.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини