Українська пара з Нью-Йорка вирішила створити перший в країні парк, де було б представлено досягнення у сфері відновлювальної енергії, зеленого будівництва та екологічного транспорту.
Кілька років досліджень і пошуків – і у 2017-му створили інтерактивний парк сталого розвитку Greenspark (Greenspark Interactive Sustainability Park). Він розташований обабіч популярного серед туристів шосе 100 в штаті Вермонт, повідомляє “Голос Америки”.
Олександр Черномазов і Елла Маламуд родом із Харкова, але познайомилися і почали спільне життя вже в США. Вони жили в нью-йоркському Брукліні, будуючи кар’єру – Алекс у сфері інформаційних технологій, Елла – вчителя біології в школі. У якийсь момент обоє почали цікавитися зеленими технологіями, природними будівлями й електричними автомобілями. А потім зрозуміли, що книг і відео в YouTube уже недостатньо, і вирішили побачити все на власні очі. Олександр і Елла кинули роботи і почали відкривати для себе країну та її людей.
“Почалося це як особистий квест. Побачивши все, що люди роблять у плані зелених технологій і сталого розвитку. Зрозуміли, що стільки всього цікавого дізналися, що було б добре зробити місце, де люди зможуть прийти та побачити це все за півгодини, а не витрачати рік на мандри. Хоча якщо хтось бажає витратити рік, я не відмовлятиму!”- розповідає Елла Маламуд.
Після повернення з подорожі у 2011-му вирішили, що в Нью-Йорку залишатися не хочуть. Переселились у штат Вермонт. Упродовж кількох років шукали землю. У 2016-му купили ділянку, і якраз у той момент Олександра скоротили. Він вирішив нову роботу вже не шукати і зосередитися на цьому проекті.
“Ми купили багатоквартирний дім і почали здавати квартири в оренду. Будинок платить за себе і дає трішки прибутку, якого вистачає нам на їжу та бензин. Цього вистачає, щоб займатися бізнесом”, – розповідає Елла.
Перших відвідувачів почали приймати у жовтні 2017-го, щоб випробувати всі процеси, побачити, чи все працює належним чином. Офіційне урочисте відкриття відбулось 2 червня 2018 року.
“Після невдалої кампанії збору коштів на Kickstarter навесні 2017 року ми змінили свої амбіції – вирішили не будувати, а замовити вантажні контейнери, які відкриваються не ззаду, а збоку, через усю довжину. Вони стали рішенням зберігання на зиму, а також частиною експонатів. Ті, які призначені для виставки транспорту, ми ніяк не модифікували, а четвертий – гостьовий центр – затишно облаштували, – зазначає Олександр, – Відтоді будуємо і будуємо. Ідей, куди рости і які експонати додавати – багато. Деякі з них потребують коштів, деякі прості, і я роблю сам. Щоб роздобути складніші експонати, особливо з секції “зелене будівництво”, ми організовували майстер-класи, за який учасники платили хто скільки міг. Наймали інструктора, і весь дохід ішов йому. Таким чином, люди здобували цікавий досвід, інструктор отримував заплату, а нам залишався експонат для парку”.