Українці можуть залишитися без пенсій

2111

Українці можуть залишитися без пенсій. До цього може призвести пенсійна реформа. Якщо вам вже 50, готуйтеся – відпрацювати доведеться ще щонайменше 10 років, якщо ж вам 25 чи 30 – забудьте про забезпечену державою старість.

Для того, щоб вийти на пенсію у 60 років, треба буде мати стаж 25 років. Зараз мінімальний стаж – 15 років. Поріг трудового стажу буде поступово підніматися щороку. І вже до 2028 року він становитиме 35 років.

Ситуація критична. Пенсійну реформу начебто прийняли, та фактично все залишилося, як і було. Ті, хто зараз працює, забезпечує пенсіонерів. Враховуючи демографічну ситуацію та від’ємний приріст населення в Україні, справи кепські. Через те, що кількість пенсіонерів у рази перевищує кількість працівників, дефіцит пенсійного фонду постійно зростає.

«На сьогодні дефіцит пенсійного фонду складає близько 150 млрд гривень, і в рамках існуючої однорівневої солідарної пенсійної системи, яка досі зберігається в Україні, подолати цей дефіцит не можливо ніколи. Тільки після переходу на дво- або трирівневу пенсійну систему з накопичувальними рівнями років через 25-30 можна буде позбутися дефіциту солідарної частини», – розповідає економіст Андрій Мельник.

Найкращим варіантом для України є перехід на трирівневу пенсійну систему, де перший рівень – солідарний, нині існуючий, другий – обов’язковий накопичувальний рівень. Це процент від зарплати, який буде накопичуватися на персональних рахунках. І третій рівень – добровільний накопичувальний. Це пенсійні заощадження, які відкладає сама людина за власним бажанням. Але чіткого механізму, як мають працювати всі три системи і взаємодіяти між собою, наразі немає.


«Це питання, хто буде сплачувати внески, який їх розмір, за рахунок чого, куди вони будуть розміщуватися, хто буде адміністратором. Це всі питання, які зараз є предметом дискусій, і нам потрібно досить серйозно попрацювати для того, щоб це була дійсно працююча модель», – коментує заступник міністра соціальної політики Микола Шамбір.

Допоки політики, урядовці та експерти не можуть домовитися про ефективну систему нарахування пенсій, є альтернатива, якою люди можуть скористатися. Існують так звані недержавні пенсійні фонди. Нині їх в Україні понад 60. Люди самі щороку відкладають собі на майбутнє, аби старість провести у своє задоволення. За словами можновладців, про такі системи відомо не всім, та вони є чудовим взірцем для створення державної накопичувальної системи в майбутньому. Відтак кожен сам вирішує, на скільки років і яку суму він хоче накопичити собі на старість.

Наразі політики більше думають про вибори і не ризикують кардинально реформувати пенсійну систему. А тим часом країна провалюється у пенсійну прірву, з якої з кожним днем все важче буде вибратися.

Джерело: ranok.ictv.ua

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини