Українці масово відмовляються їхати до Польщі на заробітки. В чому причина

4392
УКРАЇНЦІ МАСОВО ВІДМОВЛЯЮТЬСЯ ЇХАТИ ДО ПОЛЬЩІ НА ЗАРОБІТКИ. В ЧОМУ ПРИЧИНА

Найбільший попит у Польщі на українські робочі руки – на будівництві та фермах.

Третина українців хочуть працювати за кордоном.

Такі дані наводять соціологи. Розповідає ТСН

Однією з найбільш привабливих країн для заробітку завжди була Польща. Особливо популярні серед українців сезонні роботи зі збору різних ягід, фруктів та овочів. Але тільки не цього сезону. Українці відмовляються їхати до Польщі.

Нині в Польщі до 40% урожаю полуниці – під загрозою втрати. Бо її немає кому збирати. Одна із причин, чому українські заробітчани туди не їдуть, – митні проблеми. Польські фермери вже звернулися до влади, аби дозволили впускати українців на заробітки за біометричними паспортами.

Водночас Польща залишається однією із тих країн, в якій українці хотіли б працювати. Саме там, згідно із дослідженням, хотіли б заробляти гроші 26% українських заробітчан. За даними польської сторони, 350 тисяч українців уже працюють у них офіційно.

Найбільший попит на українські робочі руки – на будівництві та фермах.

А ось збір полуниці та інших ягід в Польщі – одна із найпопулярніших сезонних робіт, на яку запрошують українців. Форуми завалені пропозиціями підзаробити на полуниці. Та крім оплати, житла, обідів, які обіцяють в оголошеннях, роботодавці забувають про найголовніше, що цікавить українців.

“Українці вирішили останні кілька років, що вони не бажають працювати нелегально і тому хочуть легального працевлаштування”, – говорить юрист із легалізації працевлаштування Богдан.

А не кожен працедавець готовий оформити офіційно, бо доведеться сплачувати податки. Якщо нічого не зміниться, то поляки ризикують, крім полуниць, втратити ще й урожай малини та вишні. А те, що вдасться зібрати, будуть продавати задорого.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини