Національна комісія в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) 19 січня знизила тарифи на транспортування газу (абонплата) на 5-30% для 14 облгазів.
Про це йдеться на офіційному сайті відомства, – пише obozrevatel.
Менше будуть платити клієнти ПАТ “Гадячгаз”, АТ “Закарпатгаз”, АТ “Івано-Франківськгаз”, ПрАТ “Коростишівгаз”, АТ “Лубнигаз”, ПрАТ “Мелітопольгаз”, АТ “Миколаївгаз”, АТ “Полтавагаз”, ПрАТ “Тернопільгаз” , АТ “Тисменицягаз”, ПрАТ “Уманьгаз”, АТ “Харківгаз”, АТ “Чернівцігаз”, ТОВ “Газовик”.
Які ціни встановили (грн за кубометр):
- “Гадячгаз” 1,66
- “Закарпатгаз” 1,78
- “Івано-Франківськгаз” 1,79
- “Коростишівгаз” 1,67
- “Лубнигаз” 1,79
- “Мелітопольгаз” 1,79
- “Миколаївгаз” 1,79
- “Полтавагаз” 1,78
- “Тернопільгаз” 1,79
- “Тисменицягаз” 1,79
- “Уманьгаз” 1,78
- “Харківгаз” 1,79
- “Чернівцігаз” 1,78
- “Газовик” 1,79
Таке рішення пов’язане з постановою Кабміну, яким обмежили максимальну абонплату: до 1,79 грн за кубометр. “Регулятор підтримав спільне рішення, напрацьоване Урядом, народними депутатами та профільним комітетом Верховної Ради. Так, максимальне зниження тарифу на розподіл становитиме до 30%”, – прокоментував на своїй сторінці в Telegram прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Завдяки введенню абонплати українці мають право змінювати постачальника газу. Зокрема, облгазу потрібно платити за комунікацію, транспортування й розподіл блакитного палива. А ось у кого купувати сам газ – можна вибрати серед десятків пропозицій. Наприклад, у середньому клієнти “Нафтогазу” платять приблизно на 2 грн більше, ніж клієнти пов’язаних з облгазами газзбутів.