Українських вчених, які розробили тести на COVID-19, відправили у неоплачувану відпустку

6682
Українських вчених, які розробили тести на COVID-19, відправили у неоплачувану відпустку
Українських вчених, які розробили тести на COVID-19, відправили у неоплачувану відпустку

Співробітників Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, які створили тести для виявлення коронавірусу, в розпал пандемії відправили у відпустку за власний кошт.

Про це повідомила співробітник інституту та лікар біологічних наук Оксана Півень у Facebook, – пише ZIK

За її словами, таке рішення було прийнято у зв’язку з нестачею фінансування.

І ситуація з відпустками за свій рахунок, чи переходу установи на 3 або 4 робочі дні (бо не вистачає коштів на оплату праці), не є чимось новим. Це “хороша” щорічна традиція. Проте, у минулі роки вірусу не було, метеорит на Україну не падав, тож астрологи були і є популярнішими ніж астрофізики“, – зазначила Оксана Півень.

Крім цього, вчена наголосила, що лише під час пандемії коронавірусу нардепи, чиновники і прості українці згадали, що в країні є наука, в яку держава майже не вкладає гроші.

До слова, у попередній публікації Оксана Півень розкритикувала привезені до України 250 тисяч тестів з Китаю.

Анонсовані паном президентом тести приїхали, правда не для ПЛР-діагностики (полімеразної ланцюгової реакції), а на антитіла. І не 10 млн, а 250 тисяч штук. Трохи не те, і трохи не так, помилився, з ким не буває, хотів же приємне зробити народу. Зате 10 ШВЛ приїхали з Китаю! Ой, ні, не ШВЛ, а 11 ампліфікаторів (це спеціальні машини, щоб ПЛР проводити і виявляти присутність геному вірусу у пацієнтів)“, – написала вчена.

Окрім цього, у коментарі до публікації Оксана наголосила, що вчені її Інституту вже встигли розробити свою тест-систему для виявлення коронавірусу.

Ми всі дружно за свій рахунок у відпустці до кінця місяця. Тест-система (українських виробників – ред.) розроблена, валідована і зареєстрована, все що можу сказати“, – додала Півень.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини