Український бренд, що підкорив Америку: історія одного успіху

3216

Віктор Олексин та Павло Пранник і досі згадують швейну машинку, на якій пошили свій перший шкіряний гаманець.

Їхня діяльність розпочалась із невеличкої майстерні у власній київській квартирі і виросла в успішний бізнес із виробництва шкіряних аксесуарів, якими користуються покупці з усього світу.

Американська мрія українців

Першими клієнтами молодих підприємців були переважно друзі та родичі. Віктор займався пошиттям, а Павло шукав шляхи збуту. Одним із таких шляхів стала всесвітня торгова інтернет-платформа для хенд мейд товарів Etsy.

Робота на Etsy відкрила нові можливості для невеликого сімейного бізнесу. Товари почали замовляти покупці з-за кордону, у тому числі і з Америки. Це не могло не тішити, хоча й завдавало клопотів із досткавкою. Закордонні покупці часто не готові були чекати свого замовлення більше двох тижнів. Вирішення проблеми було кардинальне – переїзд у США.

Це було чи не найскладніше рішення в житті підприємців. Залишити Україну, свої сім’ї та бізнес заради сумнівних перспектив за кордоном. Не кожен на таке наважиться. Та вони змогли!
Вже через декілька місяців роботи у США, до чоловіків приєдналися їхні дружини. Так дружина Віктора – Тетяна, почала домопомагати чоловіку із виробництвом, а Юля – дружина Павла, перебрала на себе відповідальність за всі фінансові справи, в той час як сам Павло зайнявся маркетингом і продажем.

Улюблена справа

Зараз в olpr. можуть похвалитися замовленнями в понад 11 тис. виробів на рік. Серед їхніх клієнтів – всесвітньо відомі компанії, такі як Hulu та Baсardi.

Унікальність olpr. не лише у хенд мейд виробах, але, насамперед, у матеріалах, які використовуються у виробництві. Постачальниками шкіри для olpr. в Америці є одна з найстаріших дубилень у США – Horween Tannery, яка виготовляє шкіру понад століття.
Що цікаво, засновником Horween був українець, киянин Ізадор Горовіц.

Віктор: “Кожного ранку ми приходимо в офіс, який дуже круто пахне. Важко передати запах шкіри натурального дублення без жодної хімії чи токсичних речовин. Цю шкіру вимочували в корі дерев (дуба, наприклад) за старими технологіями. Коли вже бачиш готовий виріб, з’являється відчуття, що ти й сам готовий його купити.”

Виробники дуже відкрито заявляють, що вони з України, це додає особливої родзинки їхньому брендові там, за океаном. Вони часто отримують схвальні відгуки від клієнтів, які не можуть стримати захоплення від співпраці з українцями.
На жаль, постійна робота не дозволяє виробникам відвідувати Україну, хоча така потреба у них є. Адже компанія olpr. відважилася на ще один крок – продавати свої вироби на рідній землі.

Компанія olpr. вже декілька років співпрацює із українськими майстрами та постачальниками шкіри. Ще у лютому, цього року, olpr. відкрили онлайн-магазин і для українських покупців. У найближчих планах – запуск виробництва в Україні.

Дехто може подумати, що відчайдушним українцям просто пощастило за океаном. Та в масштабах Америки – вони всього лишень маленька сімейна майстерня. Але от у власних масштабах – вони ті, хто повірив у реалізацію своїх ідей і доклав чимало зусиль для цього.

Дві сімейні пари, які повірили у свою мрію, підкорили американський ринок і вже п’ятий рік поспіль вражають світ. Вони започаткували маленьке виробництво з п’яти людей, та навіть ведення справ самотужки не стало на заваді великому успіхові.

На думку Павла, немає рецепта успіху ідеального сімейного бізнесу. Але працювати з рідними завжди легше, з ними простіше домовитись, знайти якісь спільні рішення.

Гадаємо, це так круто, коли досвідчені люди щиро діляться своїми знаннями тут, в Україні. Двоє звичайних чоловіків разом зі своїми сім’ями зуміли підняти великий та ризикований бізнес у Штатах, без великої кількості робітників. Просто на своєму ентузіазмі та вірі один в одного. І тепер Україна може із гордістю додати до списку успішних брендів і їхнє ім’я.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини