Український авіаконструктор, що втілив мрію Леонадра да Вінчі: сьогодні 129-а річниця з дня уродин Ігоря Сікорського

1935

Талановита постать Ігоря Сікорського завжди фігуруватиме в історії світової авіації. Адже саме він був тим, хто втілив ідею Леонарда да Вінчі: створити “залізного птаха”. Ігор Сікорський одним із перших розробив проекти багатомоторних літаків, а також – був першим, хто створив гелікоптер. 

Фото з відкритих джерел

Ігор Сікорський – всесвітньо-відомий авіакноструктор, винахід якого змінив цей світ. Народився 6 червня (25 травня за старим стилем) 1889 року у Києві в заможній родині. Мрія підкорити небо з’явилася не просто так: цьому посприяли ескізи Леонардо да Вінчі та романи Жуля Верна.

Освіту здобував у престижних закладах освіти – спочатку у Першій київській гімназії, потім у Морському кадетському корпусі в Петербурзі. Згодом у юнака з’явилась можливість навчатись у Паризькій технічній школі, однак вже пізніше, навчання у ній не принесло йому задоволення: Сікорський повернувся на Батьківщину та вступив у Київський політичний інститут.

Згодом, у 1908 році, студент розпочав проектувати свій перший вертоліт. Уся його розробка відбувалась на подвір’ї батьківсього дому та в авіагаражі КПІ. Та у майбутнього винахідника виникла проблема: для того, щоб спорудити потужний гелікоптер йому не вистачало двигуна високої потужності, якого, на жаль, на Батьківщині не було. Тож вже у 1909 році Ігор Сікорський виїхав до Парижу, аби придбати необхідний двигун для свого майбутнього гвинтокрила.

Пізніше він спроектував ще один вертоліт, однак, ні один, ні другий так і не змогли здійнятись в омріяне небо. На це Сікорський казав : «Перше з цих суден відмовилося відриватися від землі, а друге (на знімку) могло підняти себе, але відмовилося підняти мене». Та все ж, майбутній авіаконструктор, проекти якого здобули світове значення, не опускав руки і впевнено прямував до своєї мети.

Перебуваючи на посаді головного конструктора Російсько-Балтійського вагонного заводу, Сікорський одним із найперших в світі сконструював серію багатомоторних літаків. Створення літаків “Гранд” (“Російський Витязь”) та “Ілля Муромець” стало початком 2-ох напрямків багатомоторної авіації – пасажирського та бомбардувального.

Більшість свого життя Ігор Іванович прожив у еміграції. Вже у лютому 1918 року він переїхав до Парижа. Звідти він попрямував до США, де вже у 1923 році заснував компанію Sikorsky Aeroengineering Corporation, досягненням якої стало створення чотиримоторного літака-амфібії S-40.

Та мрія про гелікоптер так і не покидала його думок. Тож вже у вересні 1939 року Сікорський випробував свій новостворений вертоліт VS-300 (S-46), який, практично, став першим гелікоптером, що заклав основи сучасного вертольота. Винахід вразив американських військових, то ж ті одразу запропонували Сікорському 50 000 доларів, аби той створив вертоліт для повітряних сил США. Гвинтокрил XR-4 (VS-316) приніс Сікорському найбільший успіх та славу.

Ігоря Сікорського вважають справжнім “батьком вертольотобудування”, а його гелікоптерами послуговуються до теперішніх днів.

Сорока Анастасія для Amazing Ukraine

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини