Українські університети, біля яких відчувається історичний дух Європи

1413

Випускники шкіл почали активну підготовку до екзаменів та ЗНО, а також визначаються із майбутнім ВНЗ.

В Україні є багато університетів із солідним рейтингом та історією, пише Студвей.

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності

Львівський державний університет безпеки життєдіяльності Автор: ua.kursoviks.com.ua

Будівлю університету звели у середині ХІХ століття за наказом і за кошт австрійського імператора Франца Йосифа I. Міщани попросили його спорудити будинок для скалічених військових, щоб ті могли жити на рідній землі.

Проект належить славетному архітектору Феофілу ван Гансену, який до того проектував Кафедральний собор та університет в Афінах, Національну обсерваторію Греції, а ще віденський Арсенал. Будівля майбутнього Університету безпеки життєдіяльності стала єдиною з тих, що створив цей архітектор в Україні.

Бердянський державний педагогічний університет

Бердянський державний педагогічний університет Автор: museum.bdpu.org

Бердянський університет є окрасою міста. Споруду хотіли зробити вишуканою, тому бюджет, виділений на будівництво, збільшували декілька разів від початку роботи. Щоб додати будівлі помпезності, уже під час зведення стін їхню висоту збільшили на декілька десятків сантиметрів.

Недалеко від входу студентів “зустрічають” погруддя колишніх учнів гімназії: один з очільників Севастопольського збройного повстання 1905 року Петро Шмідт і бактеріолог, який винайшов протихолерну вакцину, Володимир Хавкін.

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького

Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького Автор: leopolis.news

Львівський національний медичний університет не лише найбільший, а й найстаріший медичний навчальний заклад України. Цей заклад має величний вигляд не лише ззовні, а й усередині. Також тут є ботанічний сад із дендропарком.

Найбільше студентів та відвідувачів цікавить Музей хвороб – унікальний для України. На будівлі є напис латиною: “Мертві допомагають живим”. Його фонд поповнюється вже понад століття і становить близько 2500 екземплярів. Тут представлено багато патологій і людських органів.

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини Автор: mapio.net

Споруду університету справедливо вважають окрасою міста. Це будівля колишньої міської управи, яку спорудили 1912 року. Проектували її як прибутковий дім, де будуть магазини і кондитерська, але із 1930 року тут Уманський педагогічний університет. 1967 року йому присвоїли ім’я Павла Тичини.

Архітектурний ансамбль із головною будівлею доповнює колишня пожежна вежа у внутрішньому дворі, яку також звели ще в минулому столітті. Із 2001 року на території університету з’явився Храм святих рівноапостольних Кирила і Мефодія. Він розміщений на місці двох колишніх аудиторій. Вважається, що це робить його ближчим до студентів не лише розташуванням, а й духовно.

Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка

Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка Автор: new.gnpu.edu.ua

Глухівський національний педагогічний університет вирізняється яскраво-червоним кольором стін і білими колонами.

Цей навчальний заклад – один з найстаріших в Україні: заснували в 1874 році. Спочатку мав трирічну програму навчання, яка готувала вчителів для міських училищ. Одним із видатних випускників тієї програми був Олександр Довженко, який вступив туди не заради вчительського фаху, а для значної стипендії, якої вистачало на проживання.

До того, як стати Глухівським університетом, він був учительським, педагогічним інститутом, технікумом, інститутом соціального виховання та народної освіти. Та головні корпуси залишились незмінні. 3 із 7 корпусів занесено до складу Національного державного історико-культурного заповідника в місті Глухові.

Запорізький національний університет

Запорізький національний університет Автор: new.gnpu.edu.ua

Спершу в будівлі розташовувалася жіноча гімназія, проте з 1930 року вона стала частиною Запорізького національного університету. Тоді це ще був Інститут соціального виховання, який за три роки став Запорізьким державним педагогічним інститутом.

Після війни майже 20 років тут була школа, але згодом приміщення повернули університету. Тепер тут факультет біології.

Національний технічний університет “Харківський політехнічний інститут”

Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут» Автор: kpi.kharkov.ua

Червоний корпус можна знайти не лише в Києві, а й у Харкові. Вищий навчальний заклад створювали професори технологічного інституту, яких у 1870 році направили з Петербурга. Архітектором став член Петербурзької спілки архітекторів Роман фон Генріхсен. Над будівництвом працювали до 1885 року.

Тоді ж збудували хімічний корпус, що пояснює його подібність до головного. Окрім цих будівель, університету належать близько 20 інших. Корпус У-1 – одна з найвищих споруд міста, що налічує 14 поверхів. Він розташований на височині, тому з нього можна побачити значну частину Харкова.

Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія

Кременецька обласна гуманітарно-педагогічна академія Автор: kogpi.edu.te.ua

Колегіум, гімназія, ліцей, семінарія, училище, інститут, коледж – свого часу Кременецька академія мала кожну з цих назв. Також вона стала початком Київського національного університету імені Тараса Шевченка, адже 1833 року академію перевели до Києва, де на його основі відкрили Київський університет.

Архітектурний комплекс поєднав два навчальні корпуси, костел та келії. Справжньою окрасою є Базиліка святих Ігнатія Лойоли і Станіслава Костки – Церква Перетворення Господнього, яку спроектував італієць Паоло Фонтана. За радянської влади, коли тут був ліцей, храм використовували як спортивне приміщення навчального закладу. Пізніше комплекс визнали видатною пам’яткою української архітектури.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини