Українські бабусі підкорюють інтернет: в мережі запустили онлайн-архів українського музичного фольклору

7717

Проект “Поліфонія” – так називається найбільший пісенний архів українського фольклору, який вийшов у світ в травні 2018 року. Саме з допомогою цього проекту українці зможуть дослідити та вивчити різноманіття народної музики в окремих регіонах України.

Polyphony Unknown Ukraine

Ідея створити унікальну платформу для збереження української пісенної спадщини виникла в засновників ще у далекому 2014 році. Робота над проектом тривала до 2018 року, протягом якої, ініціатори записали понад дві тисячі фольклорних пісень у ста селах України.

На такій кількості музичного фольклору засновники зупинятись не збираються. Вони зазначають, що онлайн-архів буде постійно наповнюватися новими записами.

Варто додати, що сайт є надзвичайно зручним у використанні. Він доступний трьома мовами – англійською, українською та угорською. Пошук на сайті проекту “Поліфонія” можна здійснювати за різними критеріями. Тут ви можете прослухати пісні за місцем походження – вони позначені геотегами на онлайн-карті. Окрім цього, відвідувач сайту може шукати пісні за мотивами, темами та обставинами виконання.

Головна мета проекту – продовжити традицію української фольклорної пісні, яка перебуває у небезпеці зникнути із щоденного вжитку.

“Якщо ми разом не продовжимо життя цієї традиції, вивчаючи та виконуючи пісні, на них чекатиме доля, що спіткала мертві мови: вони зникнуть із щоденного вжитку і залишаться об’єктами для досліджень декількох лінгвістів та фольклористів. Але також є й інша перспектива: вони можуть стати частиною повсякдення і тоді, ця “мертва база даних” повернеться до життя”, – зазначає керівництво проекту.

Анастасія Сорока для Amazing Ukraine

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини