Українське небо заслуговує на безпеку, – Зеленський звернувся до лідерів ЄС

303

Володимир Зеленський звернувся до лідерів Євросоюзу напередодні саміту ЄС. Президент України наголосив на поточній ключовій потребі нашої держави – ППО.

Він підкреслив, що українське небо заслуговує на безпеку. Зокрема, лідер України зазначив про черговий російський удар, який ворог цинічно завдав по Чернігову сьогодні, 17 квітня, – пише 24 канал.

Зеленський звернувся до лідерів Євросоюзу

“Цей ранок Україна розпочала із ще однієї терористичної атаки з боку Росії. Вони вдарили по місту Чернігів. Крилатими ракетами проти цивільних будинків. Багато домів та лікарня були пошкоджені, готель був повністю зруйнований. Люди опинилися під уламками. Усього, більш як 60 людей отримали поранення, включно з дітьми. На жаль, 17 людей були вбиті. Мої співчуття всім тим, хто втратив своїх рідних людей”, – заявив Зеленський.

Український гарант зауважив, що такі події відбуваються в нашій державі кожного дня.

Це відображає нашу поточну ключову потребу – потребу у протиповітряній обороні,
– наголосив президент України.

Він зазначив, що в Україні, у нашій частині Європи, на жаль, ми не маємо того рівня оборони, який ми спостерігали на Близькому Сході кілька днів тому. Коли завдяки об’єднаній потужності союзників вдалося збити майже всі ракети та безпілотники, які атакували Ізраїль.

Ми досі переконуємо, що нам потрібно захистити Європу від балістичних ракет і “Шахедів”, від крилатих ракет і бомб, як це було в небі Ізраїлю та інших країн регіону. Такої ж безпеки заслуговує наше українське небо та небо наших сусідів. І я дякую всім, хто також сприймає нашу потребу в безпеці як потребу в рівній безпеці для всіх, тому що всі життя однаково цінні, – зазначив Зеленський.

За словами українського гаранта, сьогодні нашій обороні вдалося вдарити по важливому військовому об’єкту окупантів у Криму. “Завдяки знищенню там російської техніки ми можемо впевненіше почуватися за наших воїнів на півдні України, на передовій. І це відображає не перше, але й не друге ключове питання цієї війни – чим більші наші ударні можливості, тим швидше російські окупанти будуть змушені залишити суверенну територію України. А отже – будуть змушені залишити кожного зі своїх сусідів і всю Європу в спокої”, – підкреслив він.

Президент також подякував канцлеру Німеччини Олафу Шольцу за термінове рішення надіслати в Україну додаткові установки Patriot та ракети для протиповітряного захисту України, та зауважив, що ці засоби є вагомою допомогою Україні в її боротьбі.

Зеленський також наголосив, що ворог продовжує радіаційний шантаж, зокрема “грає” з безпекою ЗАЕС. “Ми НЕ виключаємо, що інфраструктура інших наших атомних електростанцій і розподільних мереж також знаходяться під загрозою російського терору. Зупинити це може лише протиповітряна оборона – спеціальні системи, такі як Patriot, IRIS-T, SAMP-T, NASAMS… Системи, які у вас є. Вони зараз потрібні Україні – потрібні, щоб Путін не покладався на терористичні методи. І це також потреба вашої безпеки”, – наголосив президент України.

Гарант висловив вдячність кожному за ініціативи та участь у коаліціях на підтримку України, наших сил оборони та безпеки. Однак, він зазначив, що , на жаль, ми ще не бачили мільйона артилерійських снарядів з ЄС, про які так багато говорили. “Також деякі інші ініціативи ще не реалізовані в повному обсязі, і це в першу чергу відображається на тому, що наші воїни можуть використовувати на фронті, а чого їм ще, на жаль, доводиться чекати”, – наголосив Зеленський.

Він закликав прискорити реалізацію домовленостей – як щодо поставок і спільного виробництва зброї та боєприпасів, так і щодо фінансування відповідних проєктів.

Також за словами лідера України, варто посилити санкції проти Росії за її терор.

“Нам усім зараз потрібно переграти Путіна в нашій рішучості – щоб ця війна нарешті почала рухатися до справедливого кінця. Я вірю в мир і впевнений у силі нашої Європи”, – резюмував президент України.

Додавайте "Україна Неймовірна" у свої джерела Google Новини